Polityka i Społeczeństwo

Rydzyk karami Watykanu się nie przejmuje. Oto niepodważalny dowód na jego lekceważący stosunek do przełożonych

Grabowski Foto

Biskup Stefan Regmunt został ukarany przez Watykan za tuszowanie pedofilii. Niespecjalnie przejęli się tym organizatorzy pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę.

Watykan poinformował o karze nałożonej na bpa Stefana Regmunta kilka tygodni temu. Duchowny został ukarany za zaniedbania przy zgłaszanych do niego sprawach wykorzystywania seksualnego dzieci przez księży z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Na biskupa nałożono „zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej” oraz zakaz udziału w gremiach Konferencji Episkopatu Polski a także „nakaz finansowego uczestnictwa – z prywatnych środków – w wydatkach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej związanych z przeciwdziałaniem wykorzystaniu seksualnemu małoletnich”.

Wygląda jednak na to, że kara nie zrobiła specjalnego wrażenia na biskupie. W innym przypadku nie wziąłby on tak ochoczo udziału w 30. pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę. Duchowny uczestniczył w uroczystej mszy w otoczeniu innych hierarchów, został też przywitany przez Tadeusza Rydzyka. Najwyraźniej wręcz z bezczelnością uznano, że skoro zakaz formalnie dotyczy tylko diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, to skompromitowany hierarcha może pojawić się w innym miejscu bez cienia żenady. Wiele to mówi o Rydzyku i środowisku Radia Maryja, skoro nie przeszkadza im obecność ukaranej za tuszowanie pedofilii persony na swoich imprezach.

– Tak właśnie wyglądają kary Watykanu w codzienności. Bp Regmunt ma zakaz celebracji w diecezji, ale już w wielkiej koncelebrze na Jasnej Górze może uczestniczyć. Strasznie to smutne – skomentował sprawę jezuita Grzegorz Kramer na Twitterze.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie