Polityka i Społeczeństwo

Rydzyk już nie ma rządu dusz. Polacy mają go już serdecznie dość [SONDAŻ]

Tadeusz Rydzyk
Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie schodzi ostatnio z pierwszych stron gazet. Ostatnio był atakowany za to, że na urodzinach Radia Maryja próbował tłumaczyć księży, którzy mają na sumieniu akty pedofilii. – A kto nie ma pokus? – pytał retorycznie. Jak wynika z sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu”, Polacy mają go już dosyć.

Rydzyk ma pójść w odstawkę!

Formalnie wydalenie ze stanu duchowieństwa to najsurowsza kara w prawie kanonicznym. Najczęściej wiąże się z takimi czynami jak np. wejście w związek małżeński, wypowiedzenie posłuszeństwa najwyższym władzom kościelnych czy dokonywanie przestępstw publicznych. Teoretycznie Rydzyk nie ma na sumieniu niczego z tych rzeczy.

Polacy mają już jednak dość kontrowersji związanych z założycielem Radia Maryja. Dlatego żądają od hierarchów usunięcia go z kościelnych szeregów. Dlaczego? Co tak mocno denerwuje naszych rodaków w kwestii Rydzyka? – Polacy chcieliby Kościoła odłączonego od polityki. A kontrowersyjność ks. Tadeusza wynika ze zbyt dużego splecenia się z polityką. W oczach Polaków jest też on osobą, która dzięki temu czerpie korzyści. Jego działania zbyt ostentacyjne, rolę duchownego widzimy w inny sposób. To, co on robi razi przeciętnego Polaka – mówił se.pl prof. Kazimierz Kik, politolog.

Polacy żądają wyrzucenia o. Rydzyka

Wyniki sondażu prezentują się w następujący sposób:

Jak więc widać aż 74 proc. Polaków chce, by Kościół wyrzucił ze swoich szeregów kontrowersyjnego redemptorystę. Tylko 10 proc. jest innego zdania, a 16 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

O. Rydzyk to od lat jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich duchownych. Często miesza się w politykę (swego czasu mówiło się nawet o tym, że zbuduje coś na kształt swojej partii) i wypowiada w kwestiach publicznych. Najczęściej swoimi opiniami dodatkowo zraża Polaków do Kościoła.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster 12 grudnia 2020 roku na próbie 1067 dorosłych Polaków.

Źródło: se.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie