Polityka i Społeczeństwo

Ruszył proces przeciw fundacji Rydzyka, Ziobro rzuca się do obrony ojca dyrektora. “Nękanie i inwigilacja”

O. Tadeusz Rydzyk może zawsze liczyć na Zbigniewa Ziobrę. Lider Solidarnej Polski był w sobotę rano gościem Radia Maryja. Wyraził przy okazji swoje poparcie dla redemptorysty i kontrowersyjnej fundacji Lux Veritatis. W kontekście organizacji toczy się teraz sprawa w sądzie, o czym pisaliśmy już tutaj. Według Ziobry to “nękanie i inwigilacja”.

Rydzyk i Ziobro

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny stoi murem za Rydzykiem.

– Jako prokurator generalny mam ogląd tej sprawy i mogę powiedzieć, że skierowanie oskarżeń wobec przedstawicieli fundacji bez żadnego aktu oskarżenia jest skrajnym nadużyciem prawa – stwierdził Ziobro. Uważa, że organizacja Watchdog Polska, które atakuje od pewnego czasu fundację Rydzyka, nie powinna tego robić.

Tutaj nie chodzi o sprawiedliwość i prawo, lecz o nękanie i inwigilacje. To są metody wzięte rodem z reżimu Łukaszenki. (…) Chciałbym wyrazić słowa solidarności z ojcem dyrektorem i całą Rodziną Radia Maryja. Wszyscy jesteśmy z państwem, bo to, co się dzieje, jest szykanowaniem, które nie mieści się w głowie – zadeklarował minister sprawiedliwości.

Atakował też Watchdoga.

Mamy do czynienia ze zjawiskiem, w którym organizacje, często finansowane ze źródeł zewnętrznych poza Polską, realizują zadania wyznaczone im przez sponsorów, którzy dają finansową gwarancję funkcjonowania tych podmiotów – powiedział. – Solidarna Polska złożyła projekt ustawy, który czyniłby w pełni jawnym i transparentnym zasady finansowania tych podmiotów. Kiedy państwo polskie finansuje jakieś organizacje, to wszystkie informacje są jawne – dodał.

Proces Rydzyka

Co ciekawe, 9 kwietnia prokuratura włączyła się w sprawę i próbowała ją umorzyć. Wniosek nie został jednak uwzględniony. Na kolejnej rozprawie prokurator próbował więc wyłączyć sędziego ze sprawy. I ta próba zakończyła się klęską.

Watchdog twierdzi, że prokuratura i obrona Lux Veritatis współpracują ze sobą. Mimo tego sprawa trwa, a kolejna rozprawa odbędzie się już pod koniec czerwca. W jej trakcie zeznania ma złożyć sam o. Rydzyk, który w czwartek nie zdążył tego zrobić.

Źródło: Radio Maryja

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie