Polityka i Społeczeństwo

Rusza czwarta fala? Złe informacje ministerstwa zdrowia, tak dużej liczby zakażeń nie było już od dawna

Minister zdrowia Adam Niedzielski pokazał grafikę, która pokazuje w jakich grupach najczęściej dochodziło do zakażeń koronawirusem.

Na razie panuje spokój, chociaż trend zakażeń jest wzrostowy. Nie mówimy jednak o liczbach zakażonych idących w tysiące, czy dziesiątki tysięcy, ale według modeli ministerstwa zdrowia, niedługo Polska może odnotowywać nawet 15 tysięcy przypadków dziennie. Jedyną receptą na uniknięcie scenariusza znanego z trzech poprzednich fal, czyli drakońskich ograniczeń i powszechnego lockdownu są szczepienia.

Rządowi nie wyszedł Narodowy Program Szczepień, który hamuje już pełną parą.

Na nic zdały się zachęty, loteria szczepionkowa czy kampania proszczepienna, a efektem tego jest widmo zatkania się służby zdrowia, gdy przyjdzie się jej zmierzyć ze skutkami kolejnego uderzenia wirusa. W natarciu są agresywne grupy antyszczepionkowe, które chyba wyznają zasadę spalonej ziemi. Ich działaność spotyka się ze strony rządu ze stanowczymi słowami, ale bez stanowczych działań. Zresztą Janusz Kowalski do spółki z Anną Siarkowską zorganizowali najazd na dom dziecka i włos im z głowy za to nie spadł. To rozzuchwala.

Dlatego można powiedzieć, że grafika przedstawiona przez ministra Adama Niedzielskiego, jest odzwierciedleniem nieudolności proszczepiennej tego rządu. To jeden fakt. Drugim jest to, że do zakażeń dochodzi głównie wśród osób niezaszczepionych. Wakcyna gwarantuje brak ciężkiego przebiegu choroby, hospitalizacji i śmierci.

– Dane z ostatniego miesiąca pokazują, że zakażają się głównie osoby z grup najmniej zaszczepionych. Zakażenia wśród osób do 40 lat to ponad 56% zakażeń. Osoby, powyżej 60 lat – które są najszerzej zaszczepioną grupą – to jedynie niecałe 20% zakażeń – napisał Adam Niedzielski.

Wczoraj odnotowano 64 przypadki zakażeń. Piątkowe dane pokazały 172 zakażenia i 6 zgonów, w sobotę było to 181 zakażeń i 4 zgony. Dzisiaj ministerstwo zdrowia informuje o 200 nowych przypadkach zakażeń. W ubiegły wtorek resort poinformował o 164 zakażeniach. Na przestrzeni tygodnia widoczny jest trend wzrostowy.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie