Po godzinach

“Russkij wojennyj korabl” zatonął, cały świat nabija się z Rosji. Kreml nie nadąży z cenzurą Internetu [MEMY]

Po ataku na Ukrainę Rosja stała się pariasem na arenie międzynarodowej i obiektem kpin. Widać to po reakcji internautów na zatopienie „ruskiego wojennego korablu” Moskwy.

To był cios prosto w zbrodnicze serce Władimira Putina. Rosyjski krążownik Moskwa, duma floty czarnomorskiej, został zatopiony. Uderzyły w niego ukraińskie rakiety Neptun.

Rosjanie sami gubią się w swojej propagandzie – pojawiają się wersje o sztormie albo o celowym zatopieniu. A świat kpi, bezlitośnie wyśmiewa się z kolosa na glinianych nogach, jakim okazała się Federacja Rosyjska.

Internauci śmieją się, że okręt nie zatonął, a „przekwalifikował się na łódź podwodną”, albo że była to „specjalna operacja pójścia na dno”. Nie brakuje memów – prześmiewcze obrazki dosłownie zalały sieć. Oj, Kreml będzie musiał się natrudzić z cenzurowaniem Internetu. Oto kilka z nich:

 

Warto przypomnieć, że Moskwa to słynny „ruskij wojennyj korabl”, któremu w pierwszym dniu wojny obrońcy Wyspy Węży kazali „iść na ch…”. To wydarzenie zostało upamiętnione przez Ukrainę na specjalnej serii znaczków pocztowych. Chyba ukraińska poczta będzie musiała wydać nową, zaktualizowaną serię.

 

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie