Polityka i Społeczeństwo Wojna

Ruscy żołnierze szykują się do buntu? “Niech oni się pier**** z taką wojenką, k****”

Ukraińskie służby specjalne przechwyciły kolejną rozmowę rosyjskiego żołnierza. Wynika z niej, że armia zaczyna tracić zaufanie do dowódców.

Armia szykuje się do buntów?

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) publikuje na Telegramie kolejną przechwyconą rozmowę rosyjskiego żołnierza. – Rosyjscy żołnierze tracą zaufanie do swych dowódców i szykują się do buntów – stwierdziła SBU.

Sołdat, który wraz ze swoim oddziałem próbuje przetrwać w obwodzie charkowskim, ma mówić do ojca – Oni stoją, ostrzeliwują ich, a dowódca pułku: ‘Nie cofać się!

‘. A sam gdzieś na kanapie sobie siedzi, pewnie popija! – stwierdza.

Oburzony ojciec ma odpowiadać, by ten nie ryzykował życiem i “odmawiał”, a żeby zemścić się na dowódcy za takie podejście, ma radzić – Jak tylko wyjdziesz stamtąd, można zdjąć pagony, do czapki, k****, nas*** i założyć na głowę temu dowódcy. I niech chodzi i się wyciera. Niech oni się pier**** z taką wojenką, k**** – grzmi.

-Najwyraźniej dotarło do niego, choć trochę za późno, że “piękni, silni i potężni dowódcy” są tylko w telewizji. A Siły Zbrojne Ukrainy zadbają o to, by okupant nie miał ani dowódców, ani żołnierzy – konkluduje przechwyconą rozmowę SBU.

Słaba kadra dowódcza

Wojskowi analitycy, praktycznie od kampanii kijowskiej, zwracają uwagę nie tylko na niskie morale rosyjskich żołnierzy, ale przede wszystkich na słabą kadrę dowódczą niższego szczebla. Wiele mówi także liczba zabitych przez ukraińską armię rosyjskich generałów, a liczba ta jest szacowana między 8-10. Według ekspertów jeszcze w żadnej wojnie nie zginęło tak wielu generałów w tak krótkim czasie.

Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał aktualne dane o rosyjskich stratach. Rosja straciła już 26 tys. żołnierzy, prawie 1200 czołgów, 199 samolotów oraz 158 helikopterów.

Czytaj również:

Źródło: Dziennik.pl 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie