Po godzinach

Ruscy walczą z sankcjami i zaprezentowali podróbkę kultowej marki. Zobaczcie, co teraz będą pić w Moskwie

Parilov/ Shutterstock

Z powodu sankcji mieszkańcy Moskwy czy Petersburga muszą pożegnać się ze smakiem oryginalnej Coca-Coli czy Fanty. Ale ruski mir zapewni im niezapomniane doznania dzięki podrobionym markom. Oto CoolCola!

Władimir Putin sądził, że wygra wojnę z Ukrainą w 2-3 dni, szybko zdobędzie Kijów i postawi Zachód przed faktem dokonanym. Myślał, że UE i USA wzruszą ramionami i co najwyżej pogrożą palcem, a potem przejdą nad nową sytuacją do porządku.

Tak, jak to było w 2014 roku.

A tu niespodzianka – zbrodnie kremlowskiego przywódcy sprawiły, że mieszkańcy Moskwy czy Krasnodaru nie mogą zjeść Big Maca, kupić świeżutkiego iPhone’a czy obejrzeć nowego Batmana w kinie. Działalność w Rosji zawiesiła tez Coca-Cola Company, a to oznacza, że z półek sklepowych w Rosji zniknęły kultowe napoje gazowane tej marki. A więc Coca-Cola, Fanta czy Sprite. A nawet jeśli gdzieś się jeszcze ostały, to ich cena wzrosła tak, jakby ustalał ją sam Adam Glapiński.

Rosjanom pozostaje robić dobrą minę do złej gry i udawać, że nic się nie stało. Pomóc ma w tym seria podróbek. Rosyjski producent napojów Oczakowo zaprezentował właśnie trzy marki „inspirowane” kultowymi amerykańskimi napojami. Koniec ze smakiem zgniłego Zachodu! Od teraz mieszkańcy Kazania, Samary czy Jekaterynburga będą rozkoszować się CoolColą, Fanty i Street – udające odpowiednio Coca-Colę, Fantę i Sprite. Firma nawet się z tym nie kryje, używa nawet podobnej kolorystyki. Przy CoolColi marketingowcy nie mogli się chyba zdecydować i użyli barw zarówno Coca-Coli, jak i konkurencyjnej Pepsi. Producent zapewnia, że nowy napój oferuje “ikoniczny smak” coli, ale mamy co do tego wątpliwości. Cóż, nie będziemy życzyć smacznego. Wręcz przeciwnie.

Czytaj również:

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie