Polityka i Społeczeństwo Wojna

Rosyjscy weterani bezwzględni dla Putina. “Idiota wdał się w wojnę z całym światem”

Rosyjscy weterani nie gryzą się w język i mówią wprost, co sądzą o działaniach Władimira Putina. “Idiota” to jedno z pojawiających się określeń.

“The Moskow Times” przeprowadził rozmowę z rosyjskimi weteranami na temat tego, do czego dorowadził Władimir Putin. Jeżeli zbrodniarzowi wpadnie w ręce opublikowana w poniedziałek rozmowa, raczej nie będzie miał powodów do zadowolenia. Prezydent Rosji został w wywiadzie dosłownie rozjechany.

Wszyscy rozmówcy zgodnie skrytykowali Władimira Putina za wojnę, którą rozpętał w Ukrainie. Byli wojskowi są jej zdecydowanymi przeciwnikami i uważają, że większość społeczeństwa również nie rozumie jej celu i sensu.

– Putin własnymi rękami zniszczył zasoby mobilizacji wojskowej kraju i teraz ten idiota wpakował się w wojnę z całym światem – powiedział rosyjski podpułkownik Wotanowski w rozmowie z “The Moscow Times”.

– My (weterani) wszyscy rozmawiamy i dyskutujemy o tym, co się dzieje. Są ludzie o poglądach identycznych jak moje, inni są mniej radykalni, ale większość ludzi daje się niestety nabrać na propagandę – powiedział cytowany w “The Moscow Times” Nikołaj Prokudin, 61-letni weteran walczący w Afganistanie.

– Moje doświadczenie w polityce opozycyjnej mówi mi, że wszystko w naszym kraju opiera się na kłamstwach – dodał Wotanowski, który był wielokrotnie zatrzymywany przez służby za krytykę wojny w Ukrainie. Weterani podważają też zdolności dowódcze Putina i ministra obrony narodowej Siergieja Szojgu. – Ani Putin, ani Szojgu nie służyli w wojsku, więc mają małe pojęcie o stanie i możliwościach naszych sił zbrojnych i sił zbrojnych Ukrainy – powiedział oficer Siergiejem Gulyaev.

Źródło: Wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie