Sport Wojna

Rosjanie przerwali mecz z udziałem Roberta Lewandowskiego. Wszystko przez TEN napis skierowany do Putina

Rosyjska telewizja przerwała transmisję meczu Bayernu Monachium z Arminią Bielefeld. Wszystko przez antywojenny napis na bandach reklamowych umieszczonych wokół boiska.

Niedzielny mecz drużyny Roberta Lewandowskiego był transmitowany w Rosji na sportowym kanale “Match TV”. Stadionowy zegar nie wskazywał jeszcze trzydziestej minuty spotkania 30. kolejki niemieckiej Bundesligi między Arminią Bielefeld, a Bayernem Monachium, gdy stało się coś nieoczekiwanego.

Transmisja meczu została nagle przerwana przez Rosjan z powodu band reklamowych rozmieszczonych wokół boiska.

To na nich, po niespełna trzydziestu minutach spotkania, pojawiło się hasło bezpośrednio skierowane do Władimira Putina.

– Stop the war Putin! [Skończ wojnę, Putin] – napis takiej treści ujrzeli kibice na stadionie w Bielefenld, a przede wszystkim telewidzowie.

— Niestety musimy przerwać naszą transmisję, z powodów od nas niezależnych. Jak się powszechnie uważa, sport nie powinien mieszać się z polityką, ale niestety Bundesliga tego nie przestrzega powiedział komentator Igor Kytmanow.

Niemiecki Związek Piłki Ligowej nie zaprzestał sprzedaży praw telewizyjnych do Rosji. Warto jednak wyjaśnić, że zarobione dzięki temu pieniądze są przekazywane na pomoc Ukrainie.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie