Kultura Polityka i Społeczeństwo

Rosjanie nie obejrzą hitowych premier. Świat filmu dołącza do izolowania państwa-agresora

Na świecie trwa akcja izolowania Rosji. Kraj-agresor został wyrzucony z wielu rozgrywek sportowych, przyszedł też czas na reakcję świata kina.

Rosyjska inwazja na Ukrainę nie pozostała bez odpowiedzi świata. Zachód narzucił sankcje, które mocno uderzają w gospodarkę kraju-agresora. Wiele krajów zamknęło przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów.

Rosja została też wykluczona z wielu rozgrywek sportowych, m.in. eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata, odebrano jej organizację mistrzostw świata w siatkówce. Przyszedł też czas na świat filmu.

Walt Disney Company oświadczyło, że odwołuje premiery wszystkich swoich filmów w Rosji. Oznacza to, że Rosjanie nie obejrzą w kinach m.in. filmu „Doktor Strange w multiwersum obłędu”.

Będziemy podejmować przyszłe decyzje biznesowe na podstawie zmieniającej się sytuacji. W międzyczasie, biorąc pod uwagę skalę narastającego kryzysu uchodźczego, współpracujemy z naszymi partnerami z organizacji pozarządowych, aby zapewnić uchodźcom pilną pomoc i inną pomoc humanitarną – przekazało studio.

Na podobną reakcję zdecydowały się studia Warner Bros i Sony. Rosjanie mogą pożegnać się z obejrzeniem nowego „Batmana”, „Tajemnic Dumbledore’a” czy „Morbiusa”. Zawiedzionym kinomanom z państwa na wschodzie radzimy zerknąć, co ich przywódca robi z ukraińskimi miastami.

Reaguje też Netflix. 1 marca w Rosji wchodzi nowe prawo. Nakazuje ono każdej platformie, która ma więcej niż 100 tysięcy subskrybentów, streamowanie 20 kanałów rosyjskiej telewizji. A więc – pokazywanie kremlowskiej propagandy. W oświadczeniu przekazanym portalowi Politico, Netflix dał do zrozumienia, że nie zamierza respektować tego prawa. To najpewniej oznacza wyłączenie usługi w Rosji.

Czytaj także:

Brawo! Dowódca rosyjskiego krążownika poprosił Gruzinów o paliwo. Usłyszał to samo, co atakujący Wyspę Węży

W Rosji szerzy się panika? To nagranie z Moskwy obiegło cały świat [WIDEO]

Świat pozna wkrótce nazwiska rosyjskich agentów?! Hakerzy z Anonymous grożą Putinowi

Źródło: NaEkranie.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie