Polityka i Społeczeństwo Wojna

Rosja znów grozi, kolejny kraj zastraszony przez agresora. “Pokazaliśmy na przykładzie Ukrainy…”

Frederic Legrand - COMEO

Rosja nie zaprzestaje rzucania gróźb w kierunku innych krajów. Tym razem na celowniku tego państwa znalazła się Bośnia i Hercegowina.

Groźby w kierunku Bośni i Hercegowiny rzucił ambasador Rosji w tym kraju Igor Kałabuchow. Dyplomata w skrajnie niedyplomatyczny sposób skomentował sprawę ewentualnego wstąpienia BiH do NATO.

Jeżeli zdecyduje się być uczestnikiem „czegoś”, to jest to sprawa wewnętrzna – powiedział Kałabuchow na antenie bośniackiego programu telewizyjnego. A potem przeszedł do konkretów.

Moskwa zastrzega sobie prawo do odpowiedzi na taką możliwość. Na przykładzie Ukrainy pokazaliśmy, czego oczekujemy – stwierdził bez ogródek. Jednoznacznie zasugerował więc interwencję militarną, gdyby BiH zdecydowało się spełnić ambicje i przystąpić do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Później Kałabuchow „uspokajająco” dodał, że nie sądzi, by kraj faktycznie stał się członkiem NATO.

Nie sądzę, by w jakiejś fantazji, w jakiejś rzeczywistości Bośnia i Hercegowina stały się członkiem NATO – stwierdził.

Na skandaliczne słowa ambasadora zareagował Željko Komšić, przewodniczący Prezydium Bośni i Hercegowiny.

Zdecydowanie potępiam groźby ambasadora Federacji Rosyjskiej w Bośni i Hercegowinie, komentujące możliwość członkostwa Bośni i Hercegowiny w NATO – oświadczył Komšić. – Przesłanie ambasadora rosyjskiego, że Rosja podąży za reakcją, powołując się na przykład zaatakowanej Ukrainy, jest jednoznaczne, ale jednocześnie nie do zaakceptowania dla Bośni i Hercegowiny – podkreślił.

Odkąd Rosja zrzuciła maskę i zaatakowała Ukrainę, coraz bezczelniej zaczyna grozić innym krajom. Na celowniku Moskwy znalazły się m.in. Szwecja i Finlandia, które – podobnie jak BiH – zasygnalizowały chęć wstąpienia do NATO.

Czytaj również:

Źródło: NaTemat

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie