Polityka i Społeczeństwo

Rosja zmieni flagę i przywróci sztandar ZSRR? “Przypomina o naszym wielkim zwycięstwie”

Rosyjski deputowany Michaił Szeremet wyszedł z inicjatywą powrotu Rosji do flagi ZSRR. – Zachodnie państwa się jej boją, bo przypomina im o wielkości naszego narodu – powiedział.

Po sieci krąży mnóstwo nagrań i kompilacji filmów, które najogólniej można nazwać “Rosja to stan umysłu”. No, i jak się słucha takich pomysłów i takich wypowiedzi, jak ta Michaiła Szeremeta, trudno się z tym prześmiewczym hasłem nie zgodzić. Deputowany Dumy Państwowej…dumał, dumał i wydumał. Sztandat ZSRR wprowadzić!

– Jestem dumny z obecnej, trójkolorowej flagi, lecz na obecnym etapie rozwoju naszego państwa to właśnie Sztandar Zwycięstwa jest symbolem naszego odradzającego się supermocarstwa powiedział w Dumie Państwowej Szeremet, cytowany przez Unian za rosyjską agencją RIA Nowosti.

Powrót flagi ZSRR? To nie pierwszy taki pomysł

Rosyjski polityk dodał, że pod tą flagą przodkowie walczyli z faszystami, a teraz Rosja znów “musi dawać odpór neofaszyzmowi, który odrodził się w Ukrainie”. Szeremet stwierdził również, że zachodnie państwa zabroniły używania tego symbolu, ponieważ “Boją się go, gdyż przypomina im o naszym wielkim zwycięstwie i wielkości naszego narodu”.

To nie pierwszy taki pomysł w ostatnich tygodniach. W połowie kwietnia Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej również zaproponowała powrót do barw ZSRR. Politycy uzasadniali potrzebę wprowadzenia takiej zmiany “celem zapewnienia Federacji Rosyjskiej zasady sukcesji prawnej Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na jej terytorium”. Czyli co, najpierw powrót flagi, później terytorium?

Czytaj również:

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie