Polityka i Społeczeństwo Wojna

Rosja jest w szoku. Ukraiński batalion zrobił ruskiemu batalionowi jesień średniowiecza

Podczas próby przeprawy przez Doniec, rosyjski batalion został zdmuchnięty przez Ukraińców z powierzchni ziemi. Rosja jest w szoku.

Rosyjska propaganda szczelnie buduje mur informacyjny na temat “operacji specjalnej” prowadzonej przez Kreml. Zapewne informacje o niepowodzeniu ruskich generałów pod Kijowem nie dotarły do całego społeczeństwa. Jednak ostatnia przegrana bitwa wywołała spore poruszenie wśród rosyjskich blogerów.

Chodzi o wydarzenia sprzed tygodnia, które miały miejsce podczas przeprawy przez Doniec. Rosyjska armia rozłożyła most pontonowy i dostała się pod ciężki ukraiński ostrzał. W sieci pojawiły się zdjęcia pokazujące obraz zdemolowanego ruskiego batalionu.

https://twitter.com/Blue_Sauron/status/1524742847664173057

Autentyczność zdjęć została potwierdzona przez amerykański ośrodek analityczny Atlantic Council. Według szacunków, batalionowa grupa taktyczna straciła około 70 pojazdów i została uszczuplona o tysiąc żołnierzy. W praktyce oznacza to jej unicestwienie.

Szok w Rosji

Jesień średniowiecza, jaką zrobili Ruskim Ukraińcy spowodowała szok wśród rosyjskich blogerów zajmujących się wojskowością. Jak informuje Onet.pl, zaczęli pisać o niekompetencji wojska. Potężna krytyka spadła na dowódców, którzy mają nie wyciągać wniosków z dotychczasowego przebiegu inwazji. Narzekają także na rządową propagandę, która utrudnia im zrozumienie, co właściwie dzieje się na froncie.

W ocenie ekspertów z amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną (ISW), takie komentarze i wpisy mogą podsycić narastające wśród Rosjan wątpliwości co do pomyślnego dla nich zakończenia wojny w Ukrainie. Internetowi komentatorzy cieszą się popularnością i uchodzą za niezależnych, choć często powielają przekaz władz.

Niedawno ukazał się sondaż przeprowadzony przez Centrum Lewada. Badanie opinii publicznej pokazało spadek akceptacji dla wojny. Tylko 74 proc. obywateli nadal popiera wojnę. Na początku kwietnia poparcie dla inwazji na Ukrainę sygnalizowało 81 proc. ankietowanych.

Czytaj również:

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie