Polityka i Społeczeństwo Wojna

Rosja grozi rozpętaniem piekła. Właśnie przetestowała broń, jakiej świat nie widział

W połowie kwietnia Rosja przeprowadziła udany test nowoczesnej rakiety “Sarmat”, nazywanej też “Szatanem-2”. Teraz nią straszy.

Mniej więcej w połowie kwietnia, rosyjskie media poinformowały o udanym teście nowoczesnej rakiety “Sarmat”, nazywanej przez kraje zachodnie “Szatanem-2”. Pocisk międzykontynentalny został wystrzelony z kosmodromu Plesieck na północnym zachodzie Rosji i trafił w cele na Kamczatce. Test był traktowany jako ostrzeżenie dla Zachodu.

Nowa broń zdolna do przenoszenia ładunków nuklearnych sprawi, że wrogowie Rosji zastanowią się dwa razy. Ta naprawdę wyjątkowa broń wzmocni potencjał bojowy naszych sił zbrojnych i zapewni bezpieczeństwo Rosji przed zagrożeniami zewnętrznymi – mówił Władimir Putin na nagraniu opublikowanym na Telegramie.

Jak pisały brytyjskie media, Rosja będzie chciała rozmieścić te pociski na jesieni 2022 r. Rakiety są w stanie przenosić głowice jądrowe na odległość 35 tys. km. Pocisk został zaprojektowany tak, żeby omijać systemu obrony przeciwrakietowej.

Rosja grozi “Szatanem-2”

Gazeta.pl relacjonuje spotkanie Dmitrija Rogozina, szefa rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos, z uczniami i studentami. Rogozin delektował się nowymi rosyjskimi technologiami militarnymi.

https://twitter.com/WarNewsPL1/status/1520051897868111872

Tutaj widzicie starty testowe naszych pocisków. Mniejsze pokazywane są na paradach na Placu Czerwonym. Duże nie zmieszczą się na Placu Czerwonym, bo są za duże. Teraz możecie zobaczyć na filmie “Topola”, “Yars “, pocisk okrętu podwodnego “Buława” i wreszcie “Sarmat” – mówił.

Przy pocisku “Sarmat” czyli “Szatanie-2” zatrzymał się na chwilę i roztoczył wizję międzykontynentalnego ataku – Ta rakieta może zniszczyć połowę wybrzeża dużego kontynentu, który może nam się nie podobać ze względu na jego agresywną politykę – postraszył.

Źródło: Gazeta.pl

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie