Polityka i Społeczeństwo

Rolnicy starli się z Policją w Warszawie. Czego oczekują od rządu?

Polsat News
Rolnicy z niewielkiego ugrupowania Agrounia tym razem protestują przeciwko polityce rządu, która nie jest ich zdanie dostatecznie pro-rolnicza. Jednym z postulatów protestu jest odstrzał dzików, które mają niszczyć uprawy i roznosić chorobę afrykańskiego pomoru świń. Po godzinie pokojowego protestu rolnicy rozpoczęli szarpanine z policją, rozsypali płody rolne na ulicy i w ten sposób zablokowali ul. Nowy Świat w Warszawie.

Agrounia to organizacja przypominająca metodami działania Samoobronę Andrzeja Leppera.

Rolnicy pod pretekstem walki o przywileje zablokowali już autostradę czy jeden z kluczowych węzłów komunikacyjnych w stolicy. Organizacji przewodzi Michał Kołodziejczak, który zdobył pewną rozpoznawalność dzięki działalności w internecie – publikacji filmów i wywiadów. Kołodziejczak nie wstydzi się współpracować z radykałami, antysemitami, właściwie każdym, kto jest kontrowersyjny i może pomóc nagłośnić działalność Agrounii.

Trwają przepychanki na ul. Nowy Świat. Policja stara się zepchnąć rolników z ulicy. Ulica Nowy Świat nie jest przejezdna dla wszystkich mieszkańców warszawy, mogą nią jeździć jedynie taksówki i autobusy.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie