Polityka i Społeczeństwo

Rodziny ofiar prosiły, Macierewicz robił swoje. Tak wyglądały spotkania szefa podkomisji z rodzinami smoleńskimi

Inny wątek, jaki pojawia się w nagraniach publikowanych przez „Wyborczą”, to… zarzuty, że rodziny, które nie chcą raportu w rocznicę tragedii, działają w interesie Rosji.

O niczym więcej nie marzą ludzie ze strony rosyjskiej jak o tym, żeby o tym badaniu i wynikach tego badania nic nie było słychać przez najbliższe 100 lat. O niczym więcej nie marzą. Nie mam co do tego cienia wątpliwości. Rozumiem państwa traumę – mówił szef podkomisji.

Rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej straciły cierpliwość i do Macierewicza, i do podkomisji smoleńskiej. Oczekują audytu w podkomisji i powołania nowego jej przewodniczącego.

Przemko mój zasłużył sobie na to, żeby przyczyna jego śmierci była wyjaśniona – podkreśla Jadwiga Gosiewska. – Jest mi bardzo przykro, że Antoni nas zawiódł w jakiś tam sposób przedłużaniem (…) Należałoby zmienić przewodniczącego – powiedziała Jadwiga Gosiewska, matka zmarłego w Smoleńsku Przemysława Gosiewskiego na antenie Polsat News.

Nadzieje, które wiązaliśmy z Podkomisją Smoleńską, zostały w dużej mierze zawiedzione. Nie jestem jedyną rozczarowaną. Takich rodzin jest więcej – stwierdziła Magdalena Merta w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Zapis rozmów Macierewicza z rodzinami smoleńskimi można przeczytać na łamach portalu Gazeta.pl


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie