Polityka i Społeczeństwo

“Rodzina na swoim” w wykonaniu Obajtka. Oszałamiająca kariera partnerki Dona Orleone

Fot. Marek Podmokly / Agencja Gazeta

„Rodzina na swoim” to program znacznie ważniejszy dla polityków Prawa i Sprawiedliwości niż każdy inny wprowadzony przez tę ekipę – z Programem 500+ włącznie. Rodzina jest bowiem najważniejsza i to akurat nie jest kłamliwy przekaz władzy, choć jest to przekaz propagandowy.

Rzecz w tym, że drobnym drukiem dopisują, iż mają na myśli rodzinę swoich prominentnych przedstawicieli.

Paulina Sala (prywatnie partnerka Daniela Obajtka), prezesa PKN Orlen a wcześniej wójta Pcimia sądzonego za korupcję, też robi karierę w spółkach należących do Skarbu Państwa. Dotychczas zasiadała w Radach Nadzorczych PKP Cargo Terminale – od 22 lipca 2016 r. do 2 sierpnia 2019 r., PKP Cargo Centrum Logistycznego Medyka-Żurawica – od 2 sierpnia 2016 r., obecnie nie mam jej już w tej radzie, RCEkoenergia (spółka należąca do Grupy Lotos) – od 25 września 2017 r. do 18 stycznia 2021 r.

Osoba znana z bycia partnerką, od 27 października 2016 r. zasiada także w Radzie Nadzorczej spółki Nitroerg. Firma ta należy do państwowego KGHM i jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentem materiałów wybuchowych. Paulina Sala 30 kwietnia 2020 r. weszła też w skład Rady Nadzorczej spółki Lotos Oil. Całą Grupą Lotos rządzi z kolei Zofia Paryła, która zna się z Obajtkiem od lat 90`. Paryła była księgową w firmie Elektroplast, gdzie Obajtek zaczynał zdobywać gospodarcze szlify. Gdy w 2006 r. Obajtek został wójtem Pcimia, zatrudnił Paryłę jako księgową w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

Nie ma dnia bez nowych informacji o Danielu Obajtku, jego partnerce albo ludziach, których znają oboje. Z kręgów władzy dochodzą słuchy, że służby specjalne podległe prominentnemu politykowi PiS Mariuszowi Kamińskiemu stanowczo domagają się usunięcia Obajtka z przestrzeni publicznej. To z kolei każe przypuszczać, że o wielu nieprawidłowościach wokół pupila Jarosława Kaczyńskiego jeszcze nie mamy pojęcia.

Źródło: „Bussines Insider”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie