Po godzinach

Rick i Morty zachęcają do mycia rąk. Podobnie jak Cristiano Ronaldo

W obliczu pandemii koronowirusa stale przypomina nam się o dwóch ważnych rzeczach: aby w miarę możliwości pozostać w domach oraz aby pamiętać o myciu rąk. Do odpowiedniej higieny zachęcają też twórcy popularnej kreskówki Rick i Morty.

Rick i Morty to animowany serial science-fiction dla dorosłych. Opowiada o przygodach tytułowych bohaterów. Rick jest szalonym naukowcem i alkoholikiem, który wciąga w niebezpieczne sytuacje swojego wnuka, Morty’ego.

Produkcja jest laureatem jednej nagrody Emmy. Trzy sezony kreskówki udostępnia Netflix.

Rick i Morty to też kolejna znana marka, która podczas pandemii koronawirusa włącza się w akcję uświadamiającą potrzebę dokładnego mycia rąk. Podkreślane jest to od początku, odkąd epidemia zaczęła się w Chinach.

Ręce należy myć około 20-30 sekund w ciepłej wodzie i koniecznie z użyciem mydła. Trzeba je rozprowadzić po obu stronach dłoni oraz między palcami i na nadgarstkach. Aby nie trwało to za krótko, można wyrecytować fragment piosenki lub wiersza – w Sieci pojawiło się mnóstwo grafik, sugerujących co śpiewać podczas mycia rąk (np. utwór z „Wiedźmina”).

Na profilach Ricka i Morty’ego w mediach społecznościowych także pojawił się filmik przypominający o odpowiedniej długości mycia rąk. Charakterystyczny monolog Morty’ego trwa 20 sekund – możemy go recytować, myjąc ręce, by wiedzieć, że robimy to wystarczająco długo.

Filmik przypominający o myciu rąk nagrał też Cristiano Ronaldo. Na swoich mediach społecznościowych piłkarz opublikował filmik, na którym uczy mycia rąk swoje najmłodsze dzieci. Portugalczyk już wcześniej nawoływał swoich fanów do odpowiedzialnego zachowania podczas pandemii – namawiał ich do pozostania w domach.

Źródło: Instagram/ cristiano

O zachowanie odpowiedniej higieny apelował też na swoich mediach społecznościowych Netflix. Platforma przypomniała o tym za pomocą bohaterów serialu “Sex Education”.

Źródło: Instagram/ netflixpl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie