Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Resort zdrowia ostrzegał przed nową falą koronawirusa, ale strategii brak. “Oddziały potrzebują ministerialnych wytycznych”

Służba zdrowia
Shutterstock

Niedawno Adam Niedzielski ostrzegał przed kulminacją nowej fali koronawirusa. Służba zdrowia alarmuje, że nie dostały od resortu żadnych wytycznych.

O obostrzeniach zdążyliśmy już zapomnieć, ale koronawirus nie zniknął. Problem wciąż istnieje, o czym zresztą przypominał niedawno Adam Niedzielski.

Obserwujemy zwolnienie dynamiki wzrostu liczby nowych przypadków. Jest to wskaźnik, że zbliżamy się do apogeum kolejnej fali COVID-19 – mówił pod koniec lipca minister zdrowia. Najpierw szacowano, że kulminacja tej nowej fali koronawirusa przypadnie na połowę sierpnia, potem mówiono o listopadzie czy grudniu. Środowiska medyczne są zaniepokojone, bo to pokazuje, że znów nie ma strategii.

Urszula Szybowicz z Polskiej Federacji Szpitali przypomina, że wciąż nie wiemy, jak zachowywać będzie się wirus po kilku mutacjach. Wciąż nie ma rozporządzenia ws. czwartej dawki szczepionki.

Dlatego zdecydowanie wszelkie kwestie organizacyjne powinny się pojawić z wyprzedzeniem. Oddziały covidowe potrzebują wytycznych ministerialnych, których nie ma – mówi w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Wygląda na to, że zamiast przygotować rozwiązania zawczasu, władza znów będzie reagowała na bieżąco.

Posłanka Małgorzata Pępek z KO złożyła interpelację z zapytaniem o przygotowania resortu zdrowia do kolejnej fali zachorowań. Odpowiedzi brak.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie