Polityka i Społeczeństwo

Reset czy pole do nowych konfliktów? Koalicjanci PiS też chcą pomajstrować przy “Nowym Ładzie”

Flickr.com/PiS

Zjednoczona Prawica nadal pracuje nad Nowym Ładem. A dokładniej: Solidarna Polska i Porozumienie chcą w tym tygodniu zaproponować swoje poprawki do programu. Ponoć swoje propozycje doda nawet Paweł Kukiz.

Nowy Ład już nie tylko PiS-u?

Początkowo sugerowano, że “Nowy Polski Ład” miał być tylko programem PiS-u.

Możliwe jednak, że tak nie będzie i swoje trzy grosze dodadzą koalicjanci partii – ci oficjalni (Ziobryści i Gowinowcy) i nieoficjalni (Kukizowcy). Obecna forma projektu nie podoba się ponoć partii Zbigniewa Ziobry. Sebastian Kaleta unikał odpowiedzi na pytanie, czy Ziobro pojawi się na prezentacji programu.

Co o Nowym Ładzie myśli zaś Gowin?

– W 95 proc. osiągnęliśmy zgodę co do tego programu. Co do tych 5-10 proc. różnic, jeszcze dyskutują ze sobą eksperci. Każda ze stron ma też gotowość do tego, żeby z czegoś ustąpić – przyznał niedawno. Rozmowy między koalicjantami mogą sprawić, że znów przesunięta w czasie zostanie prezentacja programu. Pierwotnie PiS chciało zaprezentować Nowy Ład jeszcze w tym tygodniu.

Nie jest to jeszcze w stu procentach pewne. Sytuacja epidemiologiczna jest korzystna. Jeżeli to się utrzyma w najbliższych dniach, to oczywiście trzeba będzie przyspieszać. O tym rozstrzygnie prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, które jest zwołane na czwartek – mówił na antenie Radia Plus Ryszard Terlecki.

Program, który pomoże PiS-owi odzyskać zaufanie wyborców

PiS chce za pomocą Nowego Ładu odzyskać poparcie Polaków. Ostatnie sondaże pokazują jasno, że partia nie może liczyć na 40 proc. głosów wyborców, a wynik ok. 30 proc. to co prawda sukces w wyborach, ale zbyt mały, by rządzić krajem bez pomocy koalicjantów.

Na czym ma zaś opierać się Nowy Polski Ład?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie