Polityka i Społeczeństwo

Rekordy zachorowań rekordami, ale koncert ma być i już. TVP planuje duże wydarzenie w środku pandemii

Jan Pawel II

W niedzielę, 18 października na rynku w Wadowicach odbędzie się koncert upamiętniający 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Scena już stoi.

To drugie podejście Wadowic i Telewizji Publicznej (będzie transmisja) do obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wydarzenie zostało bowiem przełożone z maja na październik ze względu na…epidemię koronawirusa. Ile wtedy mieliśmy dziennie zakażeń? Weźmy na przykład 30 maja – 416 zakażeń i 10 zgonów. Dziś taki wynik byłby uznany za cud.

Tak, impreza odbędzie się na rynku – terenie otwartym. Tak, będzie w nim mogło wziąć udział 300 osób, z zaproszeniami i maskami na twarzach. Ale czy dziś, kiedy mamy ponad 8000 zakażeń i 91 zgonów taka impreza jest konieczna? Bo jedno, to wydzielona – jak sobie wyobrażamy – strefa dla osobistości, a drugie – zbieranina gapiów i widzów, których nigdy przy takich wydarzeniach nie brakuje. A przecież mówimy o Wadowicach, mieście leżącym w Małopolsce, która jest drugim regionem pod względem zakażeń.

– Na teren wydarzenia będą wpuszczane jedynie osoby z zaproszeniami i wypełnionymi oświadczeniami dotyczącymi wirusa SARS-CoV-2. Każdy musi mieć obowiązkowo zasłonięte usta i nos. Prosimy nie gromadzić się poza strefą imprezy. Zachęcamy do oglądania transmisji – poinformowała Małgorzata Targosz-Storch z wadowickiego magistratu.

I to jest właśnie najbardziej niepokojące. “Prosimy nie gromadzić się poza strefą imprezy”. Już widzimy, jak mieszkańcy Wadowic pędzą przed odbiorniki i włączają transmisję, mając pod nosem tak doniosłe wydarzenie. A wystąpią przecież m.in Golec Uorkiestra, Piotr Cugowski czy Halina Mlynkova. Koncert poprowadzi Artur Żmijewski… Kto nie chciałby zobaczyć z bliska ojca Mateusza?

Termin imprezy także jest w sam raz na spacery. Niedziela, 17:30. Obyśmy się mylili, ale spodziewamy się tłumów.

Źródło: krakow.tvp.pl, zdjęcie: Matrix Reloaded/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie