Polityka i Społeczeństwo

Rekordy wyzdrowień i spadek zakażeń! Czasy pandemii według TVP

Wiadomości TVP

Koronawirus rozszalał się w Polsce na dobre. Tysiące nowych zakażeń, coraz większe obostrzenia, wzrastający niepokój… Na szczęście TVP postanowiło zadbać o morale Polaków i zaczęło przekazywać złe wieści w pozytywny sposób.

TVP Info w tych ponurych okolicznościach wzięło sobie do serca swoją misyjną działalność i zdecydowało wlać trochę otuchy w serca Polaków. Jak? Wyciągając z raportów ministerstwa takie dane, które da się przedstawić w jakikolwiek pozytywny sposób.

Czyli np. skupić się na liczbie wyzdrowiałych. 17 października, gdy ministerstwo informowało o rekordowych 9622 nowych zakażeniach, na TVP Info osobno poinformowało też o „kolejnym dziennym rekordzie wyzdrowień”.

Dziś, gdy nowych przypadków jest 7482, TVP Info stara się podtrzymać nas na duchu, informując o „spadku zachorowań”. No jasne, wczoraj było ich ponad 8,5 tysiąca, dzień wcześniej – blisko 10 000. 7482 to wyraźny spadek, można patrzeć w przyszłość z optymizmem – może to wreszcie to słynne „wypłaszczenie”? Jeżeli jutro nowych zakażeń będzie jeszcze troszkę mniej, proponujemy taki tytuł: „Wirus jest w odwrocie, nie trzeba się go bać”.


Dziennikarz TVN Konrad Piasecki słusznie zauważył, że działania rządu trochę kłócą się z optymistycznym przekazem TVP. Tu rekordy ozdrowień i spadek zakażeń, tu – budowa wielkiego szpitala polowego na Stadionie Narodowym.

– I to te masowe wyzdrowienia powodują przerabianie Stadionu Narodowego na szpital? Przecież ten biedny widz tvpinfo będzie już całkiem ogłupiały od tej mieszanki propagandy sukcesu z dramatyczną rzeczywistością – skomentował dziennikarz na Twitterze.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie