Polityka i Społeczeństwo

Rekordowa liczba zakażeń! Magiczna bariera przekroczona

Ministerstwo zdrowia podało dobowe statystyki zakażeń. Liczby zaczynają wymykać się spod kontroli. Czy służba zdrowia wytrzyma uderzenie trzeciej fali?

Od dwóch tygodni Warmia i Mazury są objęte obostrzeniami. Zamknięte są baseny, teatry, galerie handlowe, a uczniowie klas I-III wrócili do nauki zdalnej.

Kolejne regionalne restrykcje mają obowiązywać od 13 marca w województwie pomorskim. Widmo blokady ekonomicznej wisi nad Mazowszem.

Wczoraj resort zdrowia podał, że zakażenie wykryto u 17 260 osób i jest to najwyższy wynik od początku roku. We wtorek odnotowano 9954 przypadków, w poniedziałek 6170. Niedziela wyglądała dramatycznie, bowiem wykonuje się mniej testów w weekendy, a i tak wyszło 13 574 zakażeń.

Dzisiejszy raport dobowy ministerstwa zdrowia mówi o 21 045 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.. Zmarło 375 osób.

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie