Polityka i Społeczeństwo

Rekonstrukcja rządu dotknie Kaczyńskiego? Przyszłość prezesa zależy tylko od jednego czynnika

kongres
Flickr.com/PiS

Czy jesienią rząd faktycznie czeka rekonstrukcja? Rąbka tajemnicy uchylił Piotr Müller. Zdradził też kilka słów na temat przyszłości Jarosława Kaczyńskiego.

Jesienna rekonstrukcja

Piotr Müller był gościem Radia Zet. Rzecznik rzadu został zapytany o medialne doniesienia dotyczące rekonstrukcji rządu. Müller nie ukrywał, że zmiany w gabinecie Mateusza Morawieckiego są prawdopodobne. Stwierdził jednak, że skala rekonstrukcji będzie mniejsza, niż zakładają media.

Wcale nie będą tak głębokie, bo istotą dobrze funkcjonującego rządu jest pewna stabilność funkcjonowania na danym stanowisku – stwierdził rzecznik rządu. Dodał, że do ewentualnych przetasowań dojdzie jesienią.

Zmiany, jeśli miałyby być, to będą na przełomie września i października. Po tym, jak Sejm uchwali pierwsze ustawy związane z Polskim Ładem. A to zapowiada się na połowę września – zapowiedział Müller.

A jakich zmian możemy się spodziewać? Rzecznik rzadu przyznał, że ze swojego stanowiska może zrezygnować minister klimatu Michał Kurtyka. Z kolei o przyszłości ministra rolnictwa Grzegorza Pudy wypowiedział się nader dyplomatycznie.

– Ja oceniam i pan premier wysoko ocenia pracę ministra Pudy – powiedział Müller.

Co z Kaczyńskim?

Rzecznik rządu został też zapytany o polityczną przyszłość Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS pełni funkcję ministra ds. bezpieczeństwa, ale w sytuacjach, w których oczekiwalibyśmy aktywności takiego ministra, Kaczyński nie wykazywał aktywności. Doskonałym przykładem jest kryzys na polsko-białoruskiej granicy – wszyscy przedstawiciele obozy władzy powtarzają, że chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa Polsce, a minister ds. Bezpieczeństwa pozostaje zaskakująco niewidoczny.

– Premier Kaczyński pracuje. Nadzoruje działania rządu dot. sytuacji na granicy, jako szef komitetu bezpieczeństwa – zapewnił Piotr Müller. A czy Kaczyński pozostanie na swoim stanowisku po rekonstrukcji? Jak się okazuje, to zależy tylko od jednego czynnika – decyzji samego prezesa.

To będzie decyzja pana premiera Kaczyńskiego, jeśli będzie chciał podjąć taką decyzję – przyznał Müller. – Nic mi nie wiadomo, by coś takiego w tej chwili sygnalizował – dodał rzecznik rządu.

Źródło: Radio ZET

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie