Polityka i Społeczeństwo

Reasumpcja w wersji TVP. Nie uwierzycie, jak “Wiadomości” przedstawiły środową hańbę PiS

Główne wydanie “Wiadomości” TVP poinformowało o mającej miejsce reasumpcji, do jakiej doszło w Sejmie w związku z głosowaniem nad lex TVN. Opublikowano też inne materiały dotyczące obecnej sytuacji politycznej w Polsce.

TVP: jest większość w Sejmie

Pierwszy materiał o głosowaniu w parlamencie zatytułowano: “Zjednoczona Prawica ma większość w Sejmie”. Dowiedzieliśmy się z niego, że koalicja rządząca nadal ma większość w izbie niższej. Przypomniano, że z Porozumienia odeszła część posłów. m.in. Wojciech Murdzek.

W materiale pokazywano też posłów opozycji, których cieszyła pogłoska o tym, że koalicja się rozpadła i PiS nie ma już większości.

Następnie TVP podjęło temat lex TVN. Kpiono przy tym z przeciwników propozycji nowego prawa (np. dziennikarza Bartosza Węglarczyka). Co ciekawe, Stanom Zjednoczonym wytknięto, że to właśnie tam zablokowano w social mediach Donalda Trumpa. Miał to być chyba dowód, że to w Ameryce widać cenzurę, a nie w Polsce.

Do tego pokazano jakoby nieprofesjonalne zachowanie dziennikarzy TVN, którzy niegrzecznie traktowali polityków PiS. Tak zaprezentowane fragmenty – bez szerszego kontekstu – można jednak uznać na próbę manipulacji.

Reasumpcja w wersji TVP

“Wiadomości” nie mogły pominąć tematu reasumpcji przegranego przez PiS głosowania. Sprawę przedstawiono jednak w taki sposób, jakby takie powtórki były czymś powszechnym. Negatywnego bohatera – jak zwykle – uczyniono z opozycji, która nie chciała zgodzić się na to rozwiązanie, więc brutalnie atakowała Elżbietę Witek.

Wielkie emocje wywołała reasumpcja głosowania zwołana przez marszałek Elżbietę Witek na wniosek posłów, którzy twierdzili, że się pomylili. Z tego powodu opozycja brutalnie zaatakowała marszałek Sejmu – mówił potem w materiale o tym, co miało miejsce w parlamencie, Maksymilian Maszenda.

Gigantyczne sejmowe zamieszanie, krzyki posłów opozycji i powtórne głosowanie – tak wyglądał wczorajszy dzień w Sejmie – dodano.

Chciałam wyjaśnić. Po głosowaniu, które się odbyło, poprosiłam konwent seniorów. Zasięgnęłam opinii pięciu prawników, którzy potwierdzili, że ten wniosek może być głosowany na tym posiedzeniu procedowany. Wydruk ze stenogramu i wina jest ewidentnie moja, bo to ja wprowadziłam w błąd – tłumaczyła powód swojej decyzji marszałek Sejmu.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie