Polityka i Społeczeństwo

Reakcje po piątkowych protestach. Apel Kidawy-Błońskiej, Ziobro oskarża opozycję

Politycy opozycji stoją po stronie bandytyzmu – stwierdził w sobotę Zbigniew Ziobro, nawiązując do piątkowych incydentów z udziałem aktywistów LGBT i policji. Tymczasem Małgorzata Kidawa-Błońska apeluje do Mateusza Morawieckiego o pilne wyjaśnienia w sprawie piątkowych wydarzeń w stolicy.

Apel do premiera

W piątek w Warszawie doszło do aresztowania aktywistki LGBT – Margot, formalnie Michała Sz. Chodzi o zdarzenia z czerwca tego roku – zaatakowanie działacza fundacji prolife i zniszczenie furgonetki. Margot brała też udział w akcji zawieszania tęczowych flag na warszawskich pomnikach i zdaniem środowisk LGBT to jest prawdziwy powód aresztowania.

W trakcie wczorajszego zatrzymania aktywistki doszło do protestów i starć z policją.

Na piątkowe wydarzenia stanowczo zareagowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Każdy obywatel ma prawo do protestu. Każdy obywatel musi czuć się bezpiecznie – powiedziała dziś mediom wicemarszałek Sejmu. Zaapelowała do Mateusza Morawieckiego o wyjaśnienie sprawy.

Dlatego żądamy od pana premiera pilnego wyjaśnienia, jak doszło do tych działań wczoraj, dlaczego były tak brutalne, dlaczego zatrzymywano osoby – naszym zdaniem – bez powodu.  Żądamy pilnego wyjaśnienia, ponieważ pan premier jest nam to winien. Wielokrotnie PiS mówił, że obywatele mają prawo protestować, to jest prawo demokracji. Wczoraj to prawo zostało złamane – mówiła pani wicemarszałek i dodała, że takie wydarzenia nie powinny mieć miejsca w „demokratycznym i wolnym kraju”.

Ziobro: “Opozycja po stronie bandytów”

Tymczasem minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej zarzucił opozycji, że „stoi po stronie bandytyzmu”.

– Politycy opozycji nie stoją po stronie prawa, nie stoją po stronie niezawisłych sądów, nie stoją po stronie napadniętego, bezbronnego człowieka. Stoją po stronie bandytyzmu i chuligaństwa i domagają się tolerancji, zrozumienia, akceptacji i pewnie w finale uniewinnienia jednego ze sprawców tego kryminalnego czynu – powiedział Ziobro.

Minister sprawiedliwości zademonstrował nagranie, na którym uwieczniono czyn, za który aktywistka została aresztowana.

Organy ścigania zrobiły to, co do nich należy, to, co polskie prawo w takim wypadku nakazuje. Podjęły postępowanie, ustaliły sprawców i doprowadziły do zatrzymań, zostały skierowane wnioski o tymczasowe aresztowanie i niezawisły sąd tymczasowe aresztowanie zastosował – skomentował wydarzenie Ziobro i podziękował policji za dobrze wykonaną pracę.

Źródło: Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie