Polityka i Społeczeństwo

Raz się przegrywa, raz się…przegrywa. Jacek Kurski znów musi przełknąć gorzką pigułkę

Pół roku temu okazało się, że Jacek Kurski miał pozytywny test covidowy, ale i tak poleciał na Eurowizję Junior. Jest ciąg dalszy tej sprawy.

Pół roku temu Onet.pl ujawnił, że Jacek Kurski poleciał do Paryża na Eurowizję Junior, chociaż wykonane testy covidowe pokazały wynik pozytywny.

Po tekstach portalu na temat wyprawy prezesa TVP, Kurski złożył skargę do Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO). Twierdził, że RASP (właściciel Onetu) “z pełną premedytacją i świadomością” posłużyło się informacjami na temat wykonanego przez niego testu na obecność koronawirusa – jak twierdził – nie mając do tego prawa i “bezpośredniej zgody na rozpowszechnianie tych danych”. Kurski chciał usunięcia tych danych z portalu.

Prezes UODO stwierdził, że Kurski nigdy nie żądał usunięcia danych bezpośrednio od RASP. Potwierdził również, że informacje o testach na obecność koronawirusa zostały zdobyte wyłącznie w celu pisania materiału dziennikarskiego i są przetwarzane w celu korzystania z prawa do informacji i wolności wypowiedzi. UODO sprawę umorzył.

Kurski pozytywny

Według ustaleń Onet.pl, Kurski zgłosił się 12 grudnia do szpitala MSWiA w celu przeprowadzenia testu po kontakcie z zakażoną osobą. Był pacjentem bezobjawowym, a test pokazał wynik negatywny. Dwa dni później wykonano kolejne badanie i tym razem okazało się, że wynik jest dodatni. Jak podkreślał portal, w tym momencie szef TVP powinien się udać na dziesięciodniową izolację, co było wymagane covidowymi przepisami.

Pięć dni po otrzymaniu pozytywnego testu, Jacek Kurski objawił się w Paryżu. Nad Sekwaną odbywał się “Konkurs Eurowizji dla Dzieci”, czyli Eurowizja Junior. Ponadto prezes TVP pojawił się w “Gościu Wiadomości” bez maseczki obok reprezentantki Polski Sary James i prowadzącej program Edyty Lewandowskiej.

Źródło: Onet.pl

 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie