Polityka i Społeczeństwo

Raport Podkomisji smoleńskiej istnieje i został przyjęty w tajemnicy! Rodziny ofiar wściekłe na Macierewicza

Macierewicz

Raport Podkomisji Smoleńskiej istnieje! Przyjęto go w sekrecie 10 sierpnia. Okazuje się, że o sprawie nie poinformowano nawet rodzin smoleńskich.

Sprawę opisuje portal Gazeta.pl. Podkomisja Smoleńska miała przyjąć raport końcowy z badania przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu 10 sierpnia. Choć portalowi nie potwierdził tej wiadomości nikt z komisji, to informowały o tym media przychylne Macierewiczowi – „Gazeta Polska Codziennie” czy Niezależna.pl.

Pojawiają się jednak wątpliwości, czy przyjęcie raportu nie było obarczone wadami formalnymi. W posiedzeniu Podkomisji nie wzięli udział wszyscy jej członkowie, więcej – nie wszyscy zostali poinformowali o terminie posiedzenia, na którym głosowano nad raportem. Trzecia wątpliwość – część podpisów zbierano poza siedzibą Podkomisji.

Raport ma liczyć ok. 300 stron, choć kilku członków komisji miało zgłosić jeszcze zdania odrębne, które zostaną do raportu dołączone. Nie wiadomo, czy tak się stało. Gazeta.pl dowiedziała się za to, że o przyjęciu raportu i jego treści nie poinformowano… rodzin smoleńskich. Te zaś od dawna przestały ufać Macierewiczowi i ustaleniom jego Podkomisji.

Nadzieje, które wiązaliśmy z Podkomisją Smoleńską, zostały w dużej mierze zawiedzione. Nie jestem jedyną rozczarowaną. Takich rodzin jest więcej – mówiła w kwietniu Magdalena Merta w wywiadzie dla portalu Gazeta,pl.

Jest mi bardzo przykro, że Antoni nas zawiódł w jakiś tam sposób przedłużaniem (…) Należałoby zmienić przewodniczącego – apelowała zaś na antenie Polsatu Jadwiga Gosiewska, matka Przemysława Gosiewskiego.

Ponoć dochodziło do spotkań przedstawicieli rodzin smoleńskich z Jarosławem Kaczyńskim, a tematem miała być dymisja Macierewicza. Rodziny chciałyby, by sprawę zbadała międzynarodowa komisja.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie