Polityka i Społeczeństwo

Rafał Trzaskowski zdradził, co zrobi pierwszego dnia po zaprzysiężeniu. Ważna deklaracja!

Rafał Trzaskowski
Shutterstock

Rafał Trzaskowski nie zwalnia tempa i kontynuuje objazd Polski. Do kampanii wyborczej włączyła się także Małgorzata Trzaskowska. W sobotę prezydent Warszawy powiedział m.in. co zrobi pierwszego dnia po zaprzysiężeniu.

Częstochowa, Ostrzeszów i Kalisz – to miejsca które odwiedził w sobotę kandydat demokratów. Małgorzata Trzaskowska w Częstochowie opowiadała o swoim spotkaniu z kobietami ze stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki. Podczas rozmowy poruszono temat edukacji prozdrowotnej, rozmawiano o problemach z dostępem do opieki zdrowotnej i badań profilaktycznych.

Na małżeńskim wiecu Trzaskowski podkreślał, że pierwsza dama zawsze będzie stała po stronie słabszych i będzie zabierała głos w sprawach ważnych, zwłaszcza jeśli chodzi o prawa kobiet. Dodał, że właśnie z tego jest najbardziej dumny. Żona prodemokratycznego kandydata przekonywała, że natychmiast należy przywrócić programy profilaktyczne dla kobiet, a także zwiększyć wynagrodzenia personelu medycznego – Wprowadzenie zmian w służbie zdrowia będzie kluczowe we wszystkich naszych działaniachzadeklarowała Małgorzata Trzaskowska.

Prezydent Warszawy podkreśla na wiecach, że jest w stanie przyznać się do błędów za rządów PO-PSL. Za wprowadzone rozwiązania, takie jak 500 plus, jest w stanie pochwalić rządzących. Wyraża także pełną gotowość do współpracy z rządem, gdy propozycje będą dobre dla obywateli, ale nie będzie jego zgody na łamanie praworządności, Konstytucji, podwyższania podatków i wprowadzania zmian niekorzystnych dla klimatu.

Na spotkaniu wyborczym w Kaliszu powiedział, że Polacy powinni się dowiedzieć, jaki jest prawdziwy stan finansów państwa i sytuacja gospodarcza Polski. Dane gospodarcze są niepokojące, bo majowe dochody z VAT-u spady o 34 proc.Wygląda na to, że rząd ukrywa prawdziwe informacje o stanie finansów publicznych. “Dziura Morawieckiego” na koniec 2020 roku może wynieść 100 miliardów złotych – mówił Trzaskowski.

W zeszłym tygodniu Senat poprosił o informację na temat stanu finansów publicznych, ale ta informacja nie została izbie wyższej udzielona – Widać, że rząd coś ukrywa – powiedział prezydent Warszawy. Zadeklarował, że pierwszą decyzją po zaprzysiężeniu będzie zwołanie Rady Gabinetowej, by już 7 sierpnia móc rozmawiać o stanie finansów państwa. Rada Gabinetowa to Rada Ministrów pod przewodnictwem prezydenta.

Kandydat obozu prodemokratycznego został poproszony o odniesienie się do tematu ułaskawienia przez Andrzeja Dudę mężczyzny skazanego za molestowanie małoletniej córki – Na pewno nie ułaskawiłbym nikogo, kto popełnił przestępstwo pedofilii – powiedział Trzaskowski. Uważa także, że wszystkie prezydenckie ułaskawienia powinny być jawne, ale bez danych osobowych, a jedynie w kategoriach przestępstw jakich dotyczą.

Zdjęcie: Tomasz Warszewski/Shutterstock, źródło TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie