Polityka i Społeczeństwo

Rafał Trzaskowski zdradził, co zrobi pierwszego dnia po zaprzysiężeniu. Ważna deklaracja!

Rafał Trzaskowski
Shutterstock

Rafał Trzaskowski nie zwalnia tempa i kontynuuje objazd Polski. Do kampanii wyborczej włączyła się także Małgorzata Trzaskowska. W sobotę prezydent Warszawy powiedział m.in. co zrobi pierwszego dnia po zaprzysiężeniu.

Częstochowa, Ostrzeszów i Kalisz – to miejsca które odwiedził w sobotę kandydat demokratów. Małgorzata Trzaskowska w Częstochowie opowiadała o swoim spotkaniu z kobietami ze stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki. Podczas rozmowy poruszono temat edukacji prozdrowotnej, rozmawiano o problemach z dostępem do opieki zdrowotnej i badań profilaktycznych.

Na małżeńskim wiecu Trzaskowski podkreślał, że pierwsza dama zawsze będzie stała po stronie słabszych i będzie zabierała głos w sprawach ważnych, zwłaszcza jeśli chodzi o prawa kobiet. Dodał, że właśnie z tego jest najbardziej dumny. Żona prodemokratycznego kandydata przekonywała, że natychmiast należy przywrócić programy profilaktyczne dla kobiet, a także zwiększyć wynagrodzenia personelu medycznego – Wprowadzenie zmian w służbie zdrowia będzie kluczowe we wszystkich naszych działaniachzadeklarowała Małgorzata Trzaskowska.

Prezydent Warszawy podkreśla na wiecach, że jest w stanie przyznać się do błędów za rządów PO-PSL. Za wprowadzone rozwiązania, takie jak 500 plus, jest w stanie pochwalić rządzących. Wyraża także pełną gotowość do współpracy z rządem, gdy propozycje będą dobre dla obywateli, ale nie będzie jego zgody na łamanie praworządności, Konstytucji, podwyższania podatków i wprowadzania zmian niekorzystnych dla klimatu.

Na spotkaniu wyborczym w Kaliszu powiedział, że Polacy powinni się dowiedzieć, jaki jest prawdziwy stan finansów państwa i sytuacja gospodarcza Polski. Dane gospodarcze są niepokojące, bo majowe dochody z VAT-u spady o 34 proc.Wygląda na to, że rząd ukrywa prawdziwe informacje o stanie finansów publicznych. “Dziura Morawieckiego” na koniec 2020 roku może wynieść 100 miliardów złotych – mówił Trzaskowski.

W zeszłym tygodniu Senat poprosił o informację na temat stanu finansów publicznych, ale ta informacja nie została izbie wyższej udzielona – Widać, że rząd coś ukrywa – powiedział prezydent Warszawy. Zadeklarował, że pierwszą decyzją po zaprzysiężeniu będzie zwołanie Rady Gabinetowej, by już 7 sierpnia móc rozmawiać o stanie finansów państwa. Rada Gabinetowa to Rada Ministrów pod przewodnictwem prezydenta.

Kandydat obozu prodemokratycznego został poproszony o odniesienie się do tematu ułaskawienia przez Andrzeja Dudę mężczyzny skazanego za molestowanie małoletniej córki – Na pewno nie ułaskawiłbym nikogo, kto popełnił przestępstwo pedofilii – powiedział Trzaskowski. Uważa także, że wszystkie prezydenckie ułaskawienia powinny być jawne, ale bez danych osobowych, a jedynie w kategoriach przestępstw jakich dotyczą.

Zdjęcie: Tomasz Warszewski/Shutterstock, źródło TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie