Polityka i Społeczeństwo

Rafał Trzaskowski zapowiada nową inicjatywę. PiS przekona się o prawdziwej sile polskich samorządów?

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski ogłosił, że buduje stowarzyszenie samorządowców. Wybrał już miejsce na jego inaugurację. To powtórka z prezydenckiej kampanii wyborczej.

Rafał Trzaskowski wspólnie z Jackiem Jaśkowiakiem (prezydentem Poznania), Arkadiuszem Wiśniewskim (prezydentem Opola), Tadeuszem Truskolaskim (prezydentem Białegostoku) i Konradem Fijołkiem, świeżo upieczonym prezydentem Rzeszowa, zorganizowali konferencję prasową. Ogłoszoną nową inicjatywę samorządową.

Rafał Trzaskowski ogłosił, że buduje stowarzyszenie samorządowców, którego sekretarzem generalnym będzie Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Zapowiedział też rejestrację związku zawodowego Nowa Solidarność, który buduje Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku – informuje “Gazeta Wyborcza”.

Inaugracja nowego stowarzyszenia odbędzie się w Poznaniu w rocznicę Czerwca’56. W stolicy Wielkopolski Rafał Trzaskowski rozpoczął także swoją prezydencką kampanię wyborczą.

– Bardzo nam zależy na tym, żeby zaprezentować Państwu cały zarząd stowarzyszenia, który będzie bardzo zrównoważony. Będą samorządowcy z większych i mniejszych miast – mówił rafał Trzaskowski.

W swoim wystąpieniu Jacek Jaśkowiak podkreślał, że to w Poznaniu po raz pierwszy sprzeciwiono się władzy komunistycznej.

– Pokazali, że nie dadzą się stłamsić, potrafią walczyć o demokrację i wolność. A my pokażemy, że potrafimy walczyć o to, żeby zachować istniejący system, w którym samorząd odgrywa ważną rolę – mówił włodarz Poznania. Obchody Czerwca’56 odbędą się za dwa tygodnie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie