Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Rafał Trzaskowski wychodzi z zaskakującą inicjatywą. Co teraz zrobi Andrzej Duda?

Rafał Trzaskowski nie przyjedzie do Końskich, gdzie TVP planuje swoją debatę prezydencką. Kandydat obozu demokratycznego niespodziewanie zaprosił Andrzeja Dudę na debatę organizowaną przez siebie.

Andrzej Duda nie pojawił się na debacie organizowanej wspólnie przez TVN, TVN24, WP i Onet, Rafał Trzaskowski nie weźmie udziału w wydarzeniu przygotowywanym przez TVP. Trzaskowski zaproponował jednak neutralne rozwiązanie – debatę, w której pytania zadawać będą dziennikarze z różnych redakcji.

Jak państwo wiecie, pan prezydent rzadko odpowiada na pytania na konferencjach prasowych. Zamiast tego organizowane są ustawki. Dokładnie taka sama ustawka szykuje się w Końskich, więc w takim wiecu nie będę brał udziału – tłumaczył swoją decyzję kandydat obozu demokratycznego. Dlatego wyszedł ze swoją inicjatywą. „Arena Prezydencka” miałaby odbyć się w poniedziałek 6 lipca o godzinie 20:30 w Lesznie.

Zapraszamy do prawdziwej debaty wszystkie redakcje. Od prawa do lewa. Czas na prawdziwe i trudne pytania! Koniec ustawek w TVP. Niech sobie zostaną ze swoim wiecem. Wszyscy wiemy jak jest. Wszyscy widzimy jak wygląda TVP. Zapraszamy do Leszna!!! – napisał na Twitterze Cezary Tomczyk. Do postu załączył treść zaproszenia, które zostało wysłane do licznych redakcji, w tym TVP, TVN, Polsatu, Onetu, WP czy TV Trwam.

Chcąc umożliwić dziennikarzom przeprowadzenie obiektywnej i rzetelnej debaty przed II turą wyborów , a Polkom i Polakom zapoznanie się z programem kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta RP, zapraszam przedstawicieli niżej wymienionych redakcji do udziału w „Arenie Prezydenckiej” – czytamy w zaproszeniu.

Według zasad wymienionych w zaproszeniu, każdą z redakcji będzie mógł reprezentować jeden dziennikarz. Będzie miał możliwość zadania dwóch pytań. Czas na zadanie pytania to 30 sekund, czas dla kandydata na odpowiedź – 2 minuty.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie