Polityka i Społeczeństwo

Rafał Trzaskowski wprost o stanie wyjątkowym. “PiS się obudził w ostatniej chwili”

Prezydent Trzaskowski

– Sytuacja na granicy może być opanowana bez stanu wyjątkowego, uszczelnienie granicy nie wymaga takiego stanu, a PiS próbuje “szczuć” na wszystkich migrantów i uchodźców – mówił w środę prezydent Warszawy i wiceszef Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski o stanie wyjątkowym

Przypomnijmy, że PiS chce przedłużenia stany wyjątkowego przy granicy z Białorusią. Na ten temat wypowiedział się Trzaskowski w czasie wywiadu w programie TVN24.

Jego zdaniem, “stan wyjątkowy zrobiony (jest) tylko i wyłącznie po to, żeby dziennikarze nie mogli tam pojechać, żeby nikt tego nie mógł obserwować”. Dodał, że “sytuacja na granicy może być opanowana bez stanu wyjątkowego i uszczelnienie granicy nie wymaga takiego stanu”.

– PiS się obudził w ostatniej chwili, nie korzysta z instrumentów, z których może korzystać, i robi tylko i wyłącznie politykę szczucia na uchodźców, i tworzenia olbrzymiego zagrożenia, a w tej chwili tego olbrzymiego zagrożenia jeszcze na szczęście nie ma. Tworzy (PiS) takie wrażenie po to, żeby na tym budować kapitał polityczny – powiedział.

Czy jest się czego bać?

Dopytywany, czy rzeczywiście jest zdania, że zagrożenia przy granicy nie ma, gdy “słyszymy o tysiącach, którzy przylatują” na Białoruś, Trzaskowski odparł: “Uważam, że trzeba zabezpieczyć granicę, że oczywiście jest zagrożenie potencjalne, że wykonywanie wszelkiego rodzaju ruchów, które mają doprowadzić do tego, żeby granica była szczelna jest uzasadnione. Natomiast PiS próbuje oczywiście budować atmosferę, tego, że jest absolutny armagedon, bo gdyby nie było armagedonu, no to po co w tym momencie stan wyjątkowy”.

Źródło: TVN 24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie