Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Rafał Trzaskowski: W wolnym, demokratycznym państwie, nie ma miejsca na dzielenie Polaków i sianie nienawiści

Rafał Trzaskowski

– PiS stara się, żeby Polska była coraz mniej demokratyczna, naruszając praworządność i konstytucję. Samo to, że instytucje kontrolne zostały sparaliżowane przez PiS, że dzisiaj jeden minister tego samego rządu wydaje świadectwo moralności drugiemu ministrowi tego rządu to jest przecież absolutna paranoja – powiedział Rafał Trzaskowski w czwartkowej “Kropce nad i”.

Kampania wyborcza dobiega powoli końca. Za chwilę czeka nas czeka wyborcza, by już w niedzielę, 28 czerwca ruszyć do urn wyborczych. Głosowanie odbywać się będzie metodą hybrydową – tradycyjnie oraz korespondencyjnie.

W czwartek gościem “Kropki nad i” był kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy mówił m.in o tym jak istotne to będą wybory. – Takie wybory zdarzają się raz na pokolenie, które naprawdę mogą zadecydować o poważnej zmianie.  I mam nadzieję, że sondaże tylko zmobilizują wszystkich do tego, żeby 28 czerwca ruszyli tłumnie do urn i głosowali najszybciej jak się da, na przykład rano – powiedział Trzaskowski.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej mówił także o swoim programie wyborczym “Nowa Solidarność”. – Ten program jest gotowy. Ja miałem go dzisiaj prezentować w Płocku, ale niestety rzeczywiście ze względu na to, co się stało w Warszawie, musiałem wracać. Natomiast ja ten program, jego najważniejsze fragmenty, prezentuje od wielu tygodni – zaznaczył. Trzaskowski jako jeden ze swoich pomysłów na zmiany wymienił fundusz stypendialny dla młodzieży, budowanie centrów lokalnego rozwoju czy darmowe żłobki i przedszkola. – Myślę, że Polki i Polacy usłyszeli o tych propozycjach, a ja oczywiście będę dalej o nich mówił w kolejnych dniach – powiedział.

Trzaskowski skrytykował też rząd PiS-u, zarzucając władzy m.in nieprzestrzeganie prawa. – PiS stara się, żeby Polska była coraz mniej demokratyczna, naruszając praworządność i konstytucję. Samo to, że instytucje kontrolne zostały sparaliżowane przez PiS, że dzisiaj jeden minister tego samego rządu wydaje świadectwo moralności drugiemu ministrowi tego rządu to jest przecież absolutna paranoja – zakończył kandydat KO na prezydenta.

Ostatnim akcentem kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego będzie spotkanie z wyborcami w Warszawie na Placu Zamkowym. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18, a więc na zaledwie kilka godzin przed ciszą wyborczą.

Źródło: TVN24, zdjęcie: Tomasz Warszewski/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie