Po godzinach

Rafał Trzaskowski skomentował wyniki sondażu. Padły niespodziewane słowa o inteligencji Kaczyńskiego

Rafał Trzaskowski skomentował niedawny sondaż, oceniający inteligencję i charyzmę polityków. Prezydent Warszawy w zaskakujących słowach ocenił Jarosława Kaczyńskiego.

Pracownia Kantar opublikowała niedawno wyniki nietypowych sondaży – Polaków pytano o charyzmę i inteligencję czołowych polskich polityków. Najlepiej oceniono Szymona Hołownię i Rafała Trzaskowskiego. Na szarym końcu obu zestawień znalazł się zaś Jarosław Kaczyński. Prezes PiS w opinii obywateli nie jest ani zbyt inteligentnym, ani nowoczesnym politykiem.

„Super Express” poprosił Rafała Trzaskowskiego o komentarz do tego badania. Prezydent Warszawy podszedł do wyników sondażu z dystansem. Stwierdził, że jego wyniki świadczą przede wszystkim o sympatii badanych do danego polityka.

Widziałem inne, podobne sondaże, oceniające charyzmę, czy popularność wśród młodzieży. I wydaje mi się, że te sondaże są odzwierciedleniem pewnej sympatii do konkretnego człowieka – powiedział Trzaskowski. Prezydent Warszawy skomentował też słaby wynik osiągnięty w badaniach pracowni Kantar przez Jarosława Kaczyńskiego. I tu padły zaskakujące słowa.

Można oskarżać Jarosława Kaczyńskiego o wiele rzeczy, ale trudno odmówić mu inteligencji – powiedział prezydent Warszawy. Przyznał też, że osobiście jest usatysfakcjonowany, że sam osiągnął wysokie miejsce w tych badaniach.

– Ale sondaże bardzo szybko się zmieniają. Nie wolno się nimi upajać, powinny one wyłącznie motywować do cięższej pracy – podkreślił. „SE” zapytał też przewrotnie, czy Trzaskowski uważa się za polityka „inteligentniejszego i nowocześniejszego od Donalda Tuska”.

Każda odpowiedź na to pytanie byłaby pułapką – odparł dyplomatycznie Trzaskowski.

Źródło: Super Express

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie