Polityka i Społeczeństwo

Rafał Trzaskowski odkrywa karty. Wiemy, kiedy startuje Nowa Solidarność i czym ma się stać

Trzaskowski w Gdańsku
Flickr.com

Rafał Trzaskowski poinformował, kiedy wystartuje Nowa Solidarność. – Chcemy zaprosić wszystkich, którzy chcą działać, odkłamywać kłamstwa PiS, który cały czas zalewa nas propagandą – powiedział prezydent Warszawy.

Pierwotnie inaugurację Nowej Solidarności zaplanowano na 5 września, ale z powodu awarii w oczyszczalni ścieków Czajka termin został przesunięty. Dziś już wiemy, kiedy ruch Rafała Trzaskowskiego rozpocznie działalność. Prezydent Warszawy zdradził tę datę w programie „Fakty po Faktach” na antenie TVN24.

Start Nowej Solidarności zaplanowano na sobotę 17 października. Trzaskowski zapowiedział, że przedstawi wtedy wszystkie szczegóły dotyczące nowego ruchu.

Dodał, że trwają prace organizacyjne, aby umożliwić zapisy do Nowej Solidarności jeszcze wcześniej.

17 października opowiemy dokładnie o tych wszystkich działaniach, które będziemy podejmować. Chcemy zaprosić wszystkich, którzy chcą działać, żeby zbierać podpisy pod ustawami, żeby organizować wolne media, odkłamywać kłamstwa PiS, który cały czas zalewa nas propagandą, będziemy organizować wolontariuszy, żeby jeszcze bardziej skutecznie trafiać w te miejsca, gdzie opozycja jest słabsza – opowiadał Rafał Trzaskowski w „Faktach po Faktach”.

Prezydent Warszawy stwierdził, że podstawą działań Nowej Solidarności będzie „otwarta współpraca”.

– Czy to projektach, które mają wzmocnić nasze szanse na równą edukację. Czy to projektach, które mają odpowiedzieć na to, w jaki sposób radzić sobie z reformą służby zdrowia. Czy to projektach, które są potrzebne w kontekście tego, co się dzieje za naszą wschodnią granicą i pomocy Białorusinom, bo przecież my samorządowcy się tutaj bardzo mocno organizujemy – wyliczał Trzaskowski.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie