Polityka i Społeczeństwo

Rafał Trzaskowski nie wytrzymał. Powiedział Hołowni kilka mocnych słów

Grabowski Foto / Shutterstock.com

Rafał Trzaskowski udzielił dwóch wywiadów. W obu odnosi się do Szymona Hołowni. Jeden z fragmentów zasługuje na szczególną uwagę.

Rafał Trzaskowski udzielił wywiadu Polsatowi News oraz Onetowi. Rozmowy dotyczyły walki z epidemią, szczepień, Ruchu Wspólna Polska, uplasowaniu się na pierwszym miejscu w rankingu zaufania do polityków czy konfliktów w “Zjednoczonej” Prawicy. Prezydent Warszawy był także pytany o partię Szymona Hołowni i ostatnie ruchy transferowe. Wczoraj do Polski 2050 dołączył Mirosław Suchoń opuszczając Koalicję Obywatelską.

W programie “Gość Wydarzeń” w Polsacie News wyraził ubolewanie z powodu odejść z Platformy Obywatelskiej czy Koalicji Obywatelskiej – (…)niestety tak jest, że są politycy, którzy przez cały czas szukają swojego miejsca na scenie politycznej, że jednak chcą być w ugrupowaniu, które w tym momencie zyskuje, że chcą być w ugrupowaniu, w którym mogą być bardziej widoczni, bo konkurencja w nim jest mniejsza – mówił Rafał Trzaskowski.

Były kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich powiedział, że miesiąc zmagania się z koronawirusem dał mu “dystans do polityki”. Prezydent Warszawy uważa, że trzeba się wznieść ponad spory i zastanowić się na tym co jest najważniejsze, a nie służy temu wzajemne podbieranie sobie posłów.

Mam wrażenie, że Szymon Hołownia szedł do polityki, żeby ją zmieniać. A to niestety polityka zmienia Szymona Hołownię – stwierdził Rafał Trzaskowski.

W rozmowie z Onet.pl przypomniał czasy, gdy Nowoczesna Ryszarda Petru była mocna w sondażach i wtedy również miały miejsce transfery polityczne. W ocenie Rafała Trzaskowskiego nikomu to nie służy, a od nowych ugrupowań oczekuje, “że będą szukać nowych wyborców i nowych liderów”.

Jeżeli ktoś opowiada o tym, że chce być zupełnie nowy, apolityczny, wprowadzać nowe standardy do polityki, to koncentrowanie się głównie na przejmowaniu polityków z innych partii politycznych, zwłaszcza opozycyjnych, tworzy dla mnie poważny dysonans poznawczy – mówi Onetowi.

Prezydent Warszawy podkreślił, że kibicuje wszystkim partiom opozycyjnym, a jeżeli pozyskują wyborców oddających głos na formację rządzącą, to jeszcze bardziej ich ceni – Jeżeli jednak ma to być tylko walka o tych samych wyborców, oparta na sporej niedojrzałości i prawieniu sobie złośliwości na Twitterze, to zaczyna mnie to martwić – powiedział Rafał Trzaskowski.

Źródło PolsatNews.plOnet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie