Polityka i Społeczeństwo

Rafał Trzaskowski nie chce powrotu Tuska? “Polki i Polacy czekają na kogoś, kto niesie ze sobą zmianę”

Trzaskowski ma poparcie środowisk naukowych
Tomasz Warszewski / Shutterstock.com

Choć wielu polityków opozycji wciąż wierzy w powrót Donalda Tuska do polskiej polityki, Rafał Trzaskowski przyznał ostatnio, że jest innego zdania.

Trzaskowski nie chce powrotu Tuska?

– Dziś trzeba patrzeć do przodu, ale to jest pytanie do Polek i Polaków. Nikogo nie można wykluczać, choć mi się wydaje, że dziś Polki i Polacy czekają na kogoś, kto niesie ze sobą zmianę – powiedział Trzaskowski, gdy Piotr Witwicki z Interia.pl zapytał go, czy Donald Tusk “może wnieść coś świeżego” do polskiej polityki.

Podkreślił, że Polacy chcą nowych twarzy.

Skądś się bierze stosunkowo wysoki poziom zaufania do mnie i do Szymona Hołowni. Obywatele wierzą, że mogę doprowadzić do prawdziwej zmiany – dodał obecny prezydent Warszawy.

Jego zdaniem  Tusk “jako punkt odniesienia zawsze jest obecny w polskiej polityce”.

– Ja nie odejmuję Tuskowi ani zasług, ani miejsca na scenie politycznej. A jakie ma aspiracje? Tego nie wiem. Jeżeli działania Donalda Tuska będą wzmacniać opozycję, to tylko dla nas lepiej – powiedział.

Młodzi dochodzą do głosu

Co ciekawe, podobnego zdania jest posłanka Joanna Mucha z Polski 2050 (wcześniej przez wiele lat w PO), która w rozmowie z naTemat.pl powiedziała, że dla Tuska “jakaś przestrzeń w polskiej polityce z pewnością” jest.

– Pewna grupa wyborców wciąż Tuska bardzo ceni. Ja też go bardzo cenię za te 7 lat jego rządów. Natomiast nie spodziewam się, żebyśmy mówili tutaj o jakimś “gamechangerze”. Czyli wydarzeniu, które jakoś dramatycznie zmieniłoby sytuację na polskiej scenie politycznej – stwierdziła.

Zastanawiają też jej ciepłe słowa o Trzaskowskim.

– Bardzo mocno trzymam za niego kciuki, bo są tacy wyborcy, którzy na nas nie zagłosują, ale za głosują na Rafała. Mam takie przypuszczenie, że skoro Campus Polska Przyszłości jest pod koniec sierpnia, to pewnie politycy skupieni wokół Trzaskowskiego będą chcieli gdzieś z początkiem kolejnego sezonu politycznego zwodować nową inicjatywę – powiedziała Mucha w czasie rozmowy.

Źródło: Interia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie