Polityka i Społeczeństwo

Rafał Trzaskowski namiesza w wyścigu wyborczym. “Andrzej Duda ma przed sobą parę nieprzespanych nocy”

Rafał Trzaskowski rozpoczyna prezydenturę od mocnego uderzenia. Przy okazji wbija szpilę rządzącym
Fot. Flickr/EPP

Rafał Trzaskowski został w piątek nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Zdecydowana większość zrozumiała i poparła decyzję prezydenta Warszawy, ale pojawiły się także pytania o np. komisarza, który z ramienia Prawa i Sprawiedliwości miałby rządzić stolicą.  Rafał Trzaskowski w prawie dwuminutowym przesłaniu, zamieszczonym w mediach społecznościowych, wyjaśniał, jak dokładnie wygląda sprawa z komisarzem.

– Oczywiście PiS będzie mógł wprowadzić komisarza, ale tylko na 3 miesiące, a ja zostaję Prezydentem Miasta Stołecznego do momentu wygrania wyborów prezydenckich. A w 3 miesiące nie pozwolimy PiS-owi zniszczyć Warszawy.

Będzie PiS musiał ze mną rozmawiać jako z Prezydentem Rzeczypospolitej. Były już takie przypadki i w Gliwicach, i w Nowej Soli, gdzie fantastyczni prezydenci zostali senatorami i PiS wprowadził komisarzy na 3 miesiące. Ale później po 3 miesiącach wygrali kandydaci opozycji. W Warszawie też wygra kandydat opozycji – to jest dla mnie absolutnie jasne – mówił prezydent Warszawy.

Na antenie TVN24 gościła profesor Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego i określiła Trzaskowskiego jako “zawodnika wagi ciężkiej”. Pani profesor przypomniała, że kandydat na prezydenta ma na swoim koncie nie tylko zwycięstwo w wyborach na prezydenta Warszawy, ale także udaną kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku i szefowanie zwycięskiemu sztabowi wyborczemu ówczesnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Sławomir Sierakowski z “Krytyki Politycznej” ocenił, że Andrzej Duda szykował formę na 10 maja i “moment szczytu ma już za sobą” – Wydaje mi się, że ten kandydat ma bardzo poważny problem. On będzie spadał z bardzo wysokiego konia – mówił w TVN24. Według Sierakowskiego, Rafał Trzaskowski to “bez wątpienia kandydat, który sprawia, że Andrzej Duda ma przed sobą parę nieprzespanych nocy”.

Od piątku ukazały się trzy sondaże, w których Rafał Trzaskowski uzyskuje średnią na poziomie ponad 11 proc. poparcia. Po uwagę należy wziąć to, że jeszcze nie rozeszły się po Polsce hasła mobilizacyjne, a kampania dopiero co startuje.

Przesłanie Trzaskowskiego https://twitter.com/trzaskowski_/status/1261359379208527872

Źródło TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie