Polityka i Społeczeństwo

Rafał Trzaskowski na szczycie rankingu zaufania. Ale tak naprawdę sensacją jest tąpnięcie zaufania do tego polityka PiS

Grabowski Foto / Shutterstock.com

Rafał Trzaskowski wciąż znajduje się na czele rankingu zaufania. Na drugim biegunie znajduje się Zbigniew Ziobro. Olbrzymi spadek zaufania zanotował zaś Adam Niedzielski.

Najnowszy ranking zaufania do polityków, przygotowany przez IBRiS dla Onetu, pokazuje, że największym zaufaniem cieszy się Rafał Trzaskowski. Prezydentowi Warszawy ufa 40,6 procent badanych. Kolejne miejsca zajmują Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda, którzy mogą liczyć na podobny poziom zaufania – po 40,5 procent. Jednak obaj politycy obozu rządzącego mają większy „negatywny” elektorat. Premierowi nie ufa 45,3 procent badanych, a prezydentowi – aż 50,4 procent! Trzaskowski wypada pod tym względem najlepiej z całej trójki (42,2 procent).

Na kolejnych miejscach rankingu zaufania znajdziemy polityków opozycji: Szymona Hołownię (ufa mu 36,6 procent ankietowanych), Władysława Kosiniaka-Kamysza (33,8 procent) i Donalda Tuska (32,7). Za Tuskiem uplasował się Jarosław Kaczyński, do którego zaufanie deklaruje 30,9 procent badanych. Ale prezesowi PiS nie ufa wielu Polaków – aż 58,5 procent. Tradycyjnie więc Kaczyński znajduje się w czubie tego niechlubnego zestawienia. Gorszy wynik osiągnął tylko Zbigniew Ziobro, któremu nie ufa aż 68,7 procent ankietowanych.

Bardzo duży spadek zaufania zaliczył Adam Niedzielski. Wzrost deklarowanej nieufności wzrósł aż o 10,3 pkt proc. i wynosi 44,2 procent. Z pewnością nie pomogła mu kuriozalna wypowiedź, że z okien swej limuzyny nie widzi upadających restauracji. Bardzo słaby wynik osiągnął też Jarosław Gowin – zaufanie doń deklaruje już tylko 19,4 procent badanych, a w rankingu nieufności sięgnął poziomu 56,7 procent, co daje mu podium za Ziobrą i Kaczyńskim, ex aequo z Krzysztofem Bosakiem.

Źródło: Onet

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie