Polityka i Społeczeństwo

Radziwiłł przekonywał pielęgniarki, jak korzystne są dla nich rządy PiS. Zobaczcie, jak zareagowały

Zawody medyczne jednoczą się przeciwko planom Radziwiłła
fot. flickr

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł starał się przekonać strajkujące pielęgniarki, że rządy Zjednoczonej Prawicy są dla nich niezwykle korzystne. Odpowiedziały mu gwizdy i okrzyki „kłamca!”

7 czerwca pielęgniarki i położne zorganizowały strajk ostrzegawczy. Jak zapowiada sekretarz zarządu krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Ronek, ma być to „pierwsza fala strajków”. Do udziału w protestach zgłosiło się 40 szpitali. Pielęgniarki strajkują przeciwko ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Zdaniem protestujących nie gwarantuje ona stabilnych zasad wzrostu wynagrodzeń zasadniczych dla pielęgniarek i położnych.

Protestujący zebrali się w poniedziałek miedzy innymi pod siedzibą Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Do strajkujących wyszedł wojewoda Konstanty Radziwiłł i starał się przekonywać, jak dobre zmiany dla służby zdrowia przyniosły rządy Zjednoczonej Prawicy. Argumentował, że odkąd PiS przejęło władzę, wynagrodzenia pielęgniarek i położnych „wzrosły w sposób absolutnie bezprecedensowy”, że rosły z każdym rokiem. Raczej nie przekonał protestujących. Wojewodzie odpowiedziały gwizdy i okrzyki: „kłamca!”

Po prostu nie będzie pielęgniarek, zniechęcicie państwo wszystkich, odejdą oni z pracy. To, co wprowadził minister Niedzielski, jest nie do przyjęcia. Prosimy o interwencję, może u pana prezesa Kaczyńskiego. Minister Niedzielski zafundował nam dramat – skomentowała dla tvn24 jedna z protestujących.

Dorota Rynek z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zapowiada, że pielęgniarki są gotowe do rozmów.

Nie stoimy sztywno na stanowisku, że będziemy protestować, naprawdę chcemy pracować – podkreśla.

Źródło: Gazeta.pl, Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie