Polityka i Społeczeństwo

Radny PiS został wiceprezesem dużej spółki. Doświadczenie? Nie uwierzycie

Flickr/ Elekes Andor

PiS z każdego człowieka wydobędzie ukryty talent! Najnowszy przykład – gdański radny Kazimierz Koralewski, który nagle został wiceprezesem Portu Gdynia. Doświadczenie? Zarządzanie sklepem z damską odzieżą.

Port Gdynia SA. ma nowego wiceprezesa!

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” rada nadzorcza zarządu wybrała na tę funkcję Kazimierza Koralewskiego, szefa klubu gdańskich radnych PiS. Według „Wyborczej” w wyborze decydowała rekomendacja partyjna.

Sklepowa kariera

Jednym z wymagań wobec kandydata jest doświadczenie na stanowiskach kierowniczych i znajomość branży. Nic dziwnego, w Porcie Gdynia realizowane są inwestycje warte nawet 6 mld zł.

Jak wypada w tym punkcie radny Koralewski? Doskonale, prowadził bowiem sklep z damską odzieżą. Niestety, sprzedaż garsonek w pewnym momencie przestała się opłacać i nieźle prosperujące przedsiębiorstwo zaczęło przynosić straty. Jak donosi „Wyborcza”, w oświadczeniach majątkowych radny wykazywał ostatnio 230 tys. Zł zobowiązań. Teraz, jako wiceprezes Portu Gdynia, może zarabiać nawet 400-500 tys. zł.

Internetowy skandal

Po przejęciu władzy przez PiS Koralewski dostał pracę jako doradca wojewody Dariusza Drelicha. Ale w tym wątku zawodowej kariery przeszkodził mu pewien internetowy skandal. Otóż w jego mediach społecznościowych pojawiły się antysemickie hasła. Potem radny tłumaczył, że ktoś włamał się na jego konto i udostępniał wpisy w stylu „żydowskie szmalcownictwo” Śledztwo w tej sprawie zostało zawieszone.

Wchodziłem na swoje konto od 18 lutego, ale nie widziałem tych wpisów, które mi się przypisuje. Gdy się o nich dowiedziałem, to w panice wszystko pousuwałem. Jestem załamany. Nigdy w życiu nie miałem takich wypowiedzi ani nie działałem w tym kierunku – tłumaczył wówczas Koralewski.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie