Polityka i Społeczeństwo

Radny PiS kpi z protestujących kobiet. “Urządzają sobie snowboard na trumnie”

screen/ YT/ Onet News

W Bytomiu odbyła się w poniedziałek kolejna z demonstracji, które są wyrazem oburzenie śmiercią 30-letniej Izabeli z Pszczyny. Maciej Bartków, radny PiS-u, zakpił z manifestujących.

Radny PiS kpi z protestujących kobiet

Manifestacja miała miejsce pod biurem posła Prawa i Sprawiedliwości Wojciecha Szaramy. Protestujące kobiety mówiły o zeszłorocznym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który zdaniem niektórych w praktyce ograniczył możliwości przerywania ciąży.

Protest w Bytomiu nie odznaczyłby się niczym specjalnym, gdyby nie to, że przyszedł na niego Bartków.

Zawiesił na drzwiach biura posła Szramy plakat, na którym umieścił zdjęcia z Facebooka Marcina Leśniewskiego, dyrektora Szpitala Powiatowego w Pszczynie, gdzie zmarła Izabela.

– Podeszłam, żeby zerwać plakat. PiS próbuje przenieść odpowiedzialność za śmierć kobiety na wszystkich, byle tylko nie wiązać jej z prawem, które sam wprowadził. Nie zgadzamy się na to, bo moralna odpowiedzialność za tę śmierć leży po stronie PiS-u – relacjonuje na łamach portalu Wyborcza.pl przedstawicielka Bytomskiego Strajku Kobiet.

Potem, jak wspomina na łamach portalu, radny popchnął ją. Mimo tego zerwała plakat. Wtedy polityk PiS wszedł do biura i wywiesił inną kartkę po wewnętrznej stronie szyby. Kobiety chciały ją zasłonić. Na zdjęciach opublikowanych przez portal Bytomski.pl widać, jak radny w dość mało sympatyczny sposób uśmiecha się do nich zza szyby.

Na koniec cztery uczestniczki manifestacji zostały wylegitymowane i spisane przez policję. Jak uważają one same, radny Bartków poinformował służby, że miały zabronione prawem znaki na transparentach. Po przejrzeniu transparentów policjanci niczego takiego jednak nie stwierdzili.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia
Ładowanie