Polityka i Społeczeństwo

Radio Maryja świętuje, a posłanka zawiadamia prokuraturę. Powód jest poważny

Flickr.com/Archidiecezja Krakowska

– Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? – pytała na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus, nawiązując do obrazków z 29. urodzin Radia Maryja. Posłanka złoży zawiadomienie do prokuratury w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń przez świętujących.

Jeszcze w piątek pisaliśmy o zmianie planów przez Tadeusza Rydzyka, dotyczących corocznej imprezy z okazji urodzin rozgłośni. Miało być zupełnie inaczej niż zwykle. Skromnie. – Tegoroczne uroczystości będą przebiegać trochę inaczej niż dotychczas.

Nie będzie w tym roku świętowania wielotysięcznej rzeszy w arenie toruńskiej – pisał Rydzyk w liście do wiernych.

Ale był zapowiadany przez redemptorystę koncert. A na nim znakomici goście m.in Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz czy Mariusz Błaszczak. Śmietanka. Jakby tego było mało, minister Adam Kwiatkowski przed uroczystą mszą świętą odczytał list od Andrzeja Dudy.

Wszystko ładnie, pięknie i wzniośle, pytanie gdzie w tym wszystkim jakieś obostrzenia związane z pandemią? W kościołach nie można się zarazić? Gdzie uczestnicy obchodów mają obowiązujące obostrzenia, można zobaczyć na zdjęciach, które na Twitterze umieściła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. I zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Niby się człowiek powinien przyzwyczaić, że są równi i równiejsi, ale trudno się kolejny raz nie irytować.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie