Polityka i Społeczeństwo

Rada Etyki Mediów bezlitosna dla TVP. Chodzi o ataki rządowej telewizji na Donalda Tuska

Rada Etyki Mediów odpowiedziała na skargę dotyczącą materiałów TVP Info związanych z Donaldem Tuskiem. Stwierdziła, że „propagandowe działania TVP Info (…) są sprzeczne z zasadami etyki dziennikarskiej i łamią ustawę o radiofonii i telewizji”.

Rada Etyki Mediów krytykuje TVP Info

Zaczęło się od tego, że Łukasz Jankowski napisał do Rady Etyki Mediów. W piśmie prosił, by ta zareagowała jakoś na materiały TVP Info poświęcone Donaldowi Tuskowi. Przekonywał, że telewizyjne „manipulacje i uprawianie propagandy (…) przekraczają jakiekolwiek granice dobrego smaku oraz etyki dziennikarskiej”.

Rada odpowiedziała, że obserwuje „propagandowe działania TVP Info, które są sprzeczne z zasadami etyki dziennikarskiej i łamią ustawę o radiofonii i telewizji”. Powołuje się na art. 21 ustawy, który głosi, że „publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując (…) zróżnicowane programy i inne usługi (…), cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu”.

Dalej padają ostre słowa, określające TVP “jako tubę partyjną”.

Działając na rzecz jednej tylko partii szkodzi interesom obywateli, którzy finansują działanie TVP, nagminnie też łamie zasadę pierwszeństwa dobra odbiorcy, stanowiącą, że podstawowe prawa czytelników, widzów, słuchaczy są nadrzędne wobec interesów redakcji, dziennikarzy, wydawców, producentów i nadawców

– dodano.

Wiadomości o Tusku

Wiadomości TVP faktycznie mocno atakują Tuska, zwłaszcza od momentu, gdy ten wrócił do polskiej polityki. Robiły to, co prawda, już wcześniej, ale teraz skala ataków jest nieporównywanie większa. Media publiczne przypominają np. klip, w którym były polski premier mówi “für Deutschland” (dla Niemiec). To zaś wyrwany z kontekstu fragment przemówienia tego polskiego polityka skierowanego do działaczy CDU. – Wasze rządy były błogosławieństwem nie tylko dla Niemiec, ale dla całej Europy – mówił Tusk do polityków niemieckiej partii.

Źródło: Wirtualne Media

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie