Polityka i Społeczeństwo Wojna

Putina czeka poważna operacja? Wiadomo, komu zbrodniarz przekaże tymczasowo władzę

Nie cichną spekulacje dotyczące stanu zdrowia Władimira Putina. Według nowych doniesień, kremlowski zbrodniarz ma wkrótce przejść operację.

O chorobach Putina spekuluje się od dawna. Eksperci analizują jego publiczne wystąpienia, doszukując się objawów choroby. Sugerowano m.in., że kremlowski zbrodniarz zmaga się z Parkinsonem. Wskazywać na to miało dziwne zachowanie podczas rozmowy z ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Putin siedział sztywno i cały czas trzymał róg stołu. Miało to ukrywać drżenie rąk. Mówi się też, że spuchnięta twarz zbrodniarza to efekt zażywania sterydów.

– Spójrz na jego twarz! Zobacz, jak się zmieniła. Teraz jest okrągła. Ludzie mówią, że to chirurgia plastyczna albo botoks, ale ja w to nie wierzę. Ten facet jedzie na sterydach – oceniał były minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii David Owen. Uwagę zwraca też dziwna mimika Putina – grymasy, zagryzanie warg – która wygląda, jakby rosyjski przywódca jej nie kontrolował.

Brytyjski dziennik „Daily Mail” przekazuje nowe doniesienia na temat stanu zdrowia Putina. Gazeta informuje, że zbrodniarz ma przejść wkrótce operację. Ma ona związek z nowotworem żołądka. Operacja ma odbyć się jeszcze przed 9 maja, czyli przed rosyjskim Dniem Zwycięstwa. Jak pisze gazeta, zabieg nie jest pilny, ale nie można go już opóźniać. Putin miał przejść operację już w kwietniu, ale została przełożona z powodu inwazji na Ukrainę.

Kto zastąpi operowanego Putina? Obowiązki kremlowskiego zbrodniarza przejmie tymczasowo Nikolaj Patruszew, szef rady bezpieczeństwa. Miał on pełnić jedną z głównych ról przy planowaniu ataku na Ukrainę i przekonywać Putina, że Kijów jest “zalany neonazistami”.

Kreml naturalnie zaprzecza wszelkim doniesieniom o chorobach Władimira Putina. Od lat kreowano jego wizerunek jako okaz zdrowia, silnego przywódcę. Putin nie może okazać słabości. Pewne jest, że jego zachowanie podczas parady wojskowej z okazji Dnia Zwycięstwa będzie obiektem kolejnych analiz na temat stanu zdrowia kremlowskiego zbrodniarza.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie