Polityka i Społeczeństwo

Putin zakręca kurek z gazem, Beata Mazurek w euforii. TEN kuriozalny wpis europosłanki wywołał lawinę kpin

Fot. Flickr

We wtorek gruchnęła wiadomość, że Rosja wstrzymuje dostawę gazu do Polski. Na tę wieść entuzjastycznie zareagowała Beata Mazurek. Dała do zrozumienia, że decyzja Rosji to… sukces polskiego rządu.

O odcięciu Polski od dostaw rosyjskiego gazu jako pierwszy poinformował we wtorek Onet. Potem te doniesienia potwierdziły się w komunikacie PGNiG.

Spółka przekazała, że Gazprom poinformował o wstrzymaniu od środy dostaw gazu do Polski. Powód? Odmowa zapłaty za gaz z kontraktu jamalskiego w rublach.

Dekret Putina, nakazujący zagranicznym kontrahentom Gazpromu z tzw. krajów nieprzyjaznych (a Polska znalazła się w tym zacnym gronie) zapłatę za rosyjski gaz w rublach, był reakcją na zachodnie sankcje. Rosja groziła wstrzymaniem dostaw, ale większość krajów UE na zmianę waluty rozliczeniowej się nie zgodziła. Termin spłaty minął, Putin zakręcił kurek z gazem. A to wywołało entuzjazm… Beaty Mazurek.

Europosłanka PiS zamieściła na Twitterze zaskakująco entuzjastyczny wpis, w którym sugeruje, że decyzja Putina to… sukces polskiego rządu. Tak jakby nie zauważyła, że to nie Polska nałożyła embargo na rosyjski gaz, tylko Rosja zakręciła kurek.

Historyczny dzień. Polska niezależna od rosyjskiego gazu. Koniec z szantażem Moskwy. Tak się dba o interesy Polski. Na rządy PO-PSL spuśćmy kurtynę milczenia – ekscytuje się Mazurek. Jej wpis wywołał lawinę komentarzy i kpin. Internauci dopytywali, czy europosłanką uważa, że to Putin dba o interesy Polski.

Nie doczytała, że to Putin ten kurek zakręcił, a nie Morawiecki – ironizował Marek Belka.

Problemy z czytaniem informacji że zrozumieniem? Według Pani Mazurek Putin zadbał o interesy Polski, uniezależniając ją od rosyjskiego gazu poprzez zakręcenie kurka. Brawo za logikę – skomentowała marszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka.

Tak, wychodzi na to, że Putin w zasadzie ściśle współpracuje z polskim rządem na rzecz naszej niezależności energetycznej. Jest też druga możliwość: że IQ pani Mazurek mieści się poniżej 80 punktów – kpił Łukasz Warzecha.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie