Polityka i Społeczeństwo Wojna

Putin nawet nie udaje, że traktuje żołnierzy jak mięso armatnie. TEN rozkaz nie pozostawia złudzeń

W pierwszej kolejności ratować sprzęt i nie szczędzić żołnierzy – tak w skrócie można opisać rozkaz, który miał wydać Władimir Putin.

O rozkazie, który miał wydać Władimir Putin podległym sobie dowódcom poinformował Igor Romanenko. Ukraiński generał przekazał taką informację na antenie Ukraina 24 w programie “Ukraina bezpośrednio”. – Jeśli chodzi o sprzęt — trzeba być bardzo ostrożnym. Jeśli chodzi o ludzi, nie należy ich szczędzić – miał powiedzieć Putin.

I prawdę mówiąc, ani trochę nas ten rozkaz nie dziwi, bo czego można by się spodziewać po zbrodniarzu? Ale czy szczególnie nas to martwi? Nic, a nic. Co więcej, Służba Wywiadu Ukrainy poinformowała, że Putin już myśli nad represjami, które spotkają tych, którzy “nie spełnili oczekiwań”.

Według Ukraińców znane są już przypadki, że dowódcy armii Putina nie wykonali rozkazów, a potem trafili w ręce Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. Co się z nimi stało? Można się tylko domyślać.

Wracając do Romanenki. Ukraiński generał skomentował także to, co się dzieje na froncie. – Ani tajna mobilizacja, ani pobór niedoświadczonych poborowych nie pomagają. Są problemy ze sprzętem – ocenił działania armii Putina. I niech tak pozostanie.

Czytaj również:

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie