Putin mógł tylko bezradnie się rozglądać. Zbrodniarz został całkowicie upokorzony… na Kremlu! [WIDEO]

Władimir Putin jest coraz bardziej izolowany w polityce zagranicznej. Widać kolejne oznaki, świadczące o tym, że światowe elity przestają go poważać.

Władimir Putin traci w oczach świata i Rosjan

Władimir Putin chciał uczynić z Rosję potęgą. O ile na początku XXI w. udało się mu wyciągnąć kraj z chaosu, do którego doprowadziły rządy Borysa Jelcyna, tak ostatnie lata pokazują już, że przeliczył siły swojej ojczyzny. Inwazja na Ukrainę jest tego najlepszym przykładem.

Mocarstwu nie udało się pokonać naszego wschodniego sąsiada. I wiele wskazuje na to, że ten w pełni obroni swoją niepodległość.

Wszystko to powoduje, że rosyjskie elity przestają Putinowi ufać. Nie szanują go też zachodni dyplomaci.

Teraz Putin zabrał głos podczas ceremonii wręczania listów uwierzytelniających przez ambasadorów na Kremlu. Na wydarzeniu pojawiło się 17 osób, w tym nowi ambasadorowie Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych w Rosji. Na zakończenie przemówienia rosyjskiemu politykowi nie klaskał żaden z dyplomatów.

Trudno się jednak dziwić, bowiem nowej ambasador USA, Lynne Tracy, Putin przekazał, że poparcie Stanów Zjednoczonych dla „rewolucji na Ukrainie w 2014 roku doprowadziło do obecnej sytuacji”, w której Rosja i Ukraina ze sobą walczą.

Szanowna pani ambasador, wiem, że może się pani nie zgodzić, ale nie mogę nie powiedzieć, że użycie przez Stany Zjednoczone „kolorowych rewolucji”, poparcie dla zamachu stanu w Kijowie w 2014 roku, ostatecznie doprowadziło do dzisiejszego kryzysu ukraińskiego – powiedział Putin.

W podobnym tonie wypowiedział się w stronę nowego ambasadora UE, Rolanda Galharague’a.

Unia Europejska zainicjowała geopolityczną konfrontację z Rosją – powiedział prezydent Rosji.

Świat według Rosjan

Powyższe słowa Putina wpisują się w ogólną narrację Kremla. Ten uznał w 2014 r., że celem USA nie są relacje partnerskie z Rosją, ale jej osłabianie i ostateczne obalenie obecnych elit. Czy to prawda? Na arenie międzynarodowej stale widać mocne napięcia. Z pewnością w interesie USA jest słaba Rosja (zwłaszcza w kontekście rosnącej potęgi Chin). Pytanie, czy Moskwa nie jest jednak dziś rządzona przez paranoika…

Źródło: Twitter, Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *