Puścili gorącego newsa o Beacie Szydło, była premier błyskawicznie reaguje. „A od kogo się dowiedzieli?”

Czy Beata Szydło planuje powrót do krajowej polityki i start w wyborach parlamentarnych? Była premier zareagowała na doniesienia dziennikarzy.

O sprawie poinformowało w sobotę RMF FM. Dziennikarze stacji przekazali, że grupa europosłanek i europosłów PiS-u, w tym Beata Szydło, planuje powrót do polskiej polityki. Szydło, Joachim Brudziński czy Elżbieta Rafalska mieliby wzmocnić wyborcze listy Prawa i Sprawiedliwości.


Szydło, która dla elektoratu Zjednoczonej Prawicy wciąż jest jedną z najbardziej popularnych postaci, ma angażować się w kampanię wybroczą. Była premier eksponowana jest w nowym spocie wyborczym PiS. Jak zauważył Patryk Michalski z WP, europosłanka pojawia się częściej, niż szef rządu Mateusz Morawiecki. I wygląda na to, że nie jest to przypadek.

Oczywiście trudno przypuszczać, by Beata Szydło miała harować przy kampanii, a potem wrócić do Brukseli. Podobnie, jak wątpliwy jest scenariusz, że była premier wystartuje w wyborach, a potem będzie pełnić rolę zwyczajnej posłanki.

Wiele zależy od samej pani premier. Widzę istotną rolę w kampanii wyborczej dla wszystkich, którzy są w Zjednoczonej Prawicy. Każdy, kto może, angażuje się w kampanię – mówił lakonicznie rzecznik rządu Piotr Muller. Ale ponad pół miliona głosów, które Szydło zdobyła w wyborach do europarlamentu, działa na wyobraźnię Nowogrodzkiej.

Obecnie trwa kompletowanie list, a jest to sprawa skomplikowana. Partia ma świadomość, że zdobędzie mniej mandatów, niż ma w obecnej kadencji, a trzeba też pogodzić interesy różnych wewnętrznych frakcji i zmieścić na listach koalicjanta. Dołączenie do tej układanki mocnych nazwisk z europarlamentu nie tylko dodatkowo skomplikuje sytuację, lecz także może spowodować tarcia wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.

A może Szydło nie wystartuje w wyborach? Sama była premier na razie ucina spekulacje. W wymowny sposób skomentowała doniesienia RMF FM.

A od kogo panowie Roch Kowalski i Krzysztof Berenda (dziennikarze RMF FM – red.) się tego dowiedzieli? Bo na przykład ja nic o tym nie wiem, o czym RMF „informuje”. I zapewne żadna z wymienionych osób również nie. Przestańcie kolportować co głupsze plotki, drodzy redaktorzy – napisała była premier na Twitterze.

Źródło: RMF FM

2 Odpowiedzi na Puścili gorącego newsa o Beacie Szydło, była premier błyskawicznie reaguje. „A od kogo się dowiedzieli?”

  1. sam pisze:

    Szydło nic nie wie. Bo po co…przecież nawet w czasie formowania swojego rządu była na zakupach, o efektach dowiedziała się po. W końcu ona nie od tego jest, żeby wiedzieć, tylko żeby robić to, czego od niej oczekują. Ze spora dawką własnej inicjatywy, ale tylko w określonych ramach, zgodnie z linią parii. Nie darmio kobiety bywają dobrymi sprzedawcami na pokazach…te partyjne pokazy promują tylko inny produkt. Cel ten sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *