Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński wie, jak dobrać się do PSL-u. Kosiniak-Kamysz otrzyma propozycję nie do odrzucenia?

Dziś analitycy polskiej sceny politycznej zastanawiają się, co stało się z PSL i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Chodzi o kompromitujący wynik w wyborach prezydenckich tego ostatniego. Słabość ludowców może wykorzystać PiS.

Problemom ludowców bardzo uważnie przygląda się PiS. W Warszawie krąży zaskakujący scenariusz dotyczący tego, co może wydarzyć się po wyborach prezydenckich. Większość spekulacji dotyczy tego, czy i w jakich warunkach PiS może zdecydować się na przedterminowe wybory albo jakie nowe ustawy czy działania podejmie, zwłaszcza jeśli prezydentem pozostanie Andrzej Duda. Ale być może Jarosław Kaczyński – mając w perspektywie kolejne lata utrzymywania władzy – będzie chciał wywrócić polityczny stolik. Dlatego coraz częściej spekuluje się, że PiS może po wyborach złożyć osłabionym ludowcom propozycję nie do odrzucenia – napisał na rp.pl Michał Kolanko.

Zjednoczona Ludowa Prawica

PSL – jak zresztą każda partia – nie jest monolitem. Z pewnością część ugrupowania będzie chciała wykorzystać klęskę Kosiniaka-Kamysza do przejęcia sterów. Nie jest jasne, w którym kierunku ci ludzie przekierują PSL. Możliwe, że w kierunku PiS.

Chodzi o wejście do układu rządzącego – nie tylko w rządzie, ale też w sejmikach wojewódzkich. W ten sposób PiS zapewniłoby sobie stabilną większość sejmową na kolejne lata – tłumaczy Kolanko w cytowanym artykule.

Dlaczego jednak PiS miałoby tego chcieć? To proste. W ten sposób żadne wolty Jarosława Gowina nie byłyby już możliwe. Ludowcy mogą zastąpić ludzi z Porozumienia.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie